سه شنبه، ۰۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۲۲

به گزارش ایرنا، فرماندار انزلی روز سه شنبه در آیین آغازین این برنامه بر لزوم حفظ بهداشت محیط زیست و سیاستگزاری برای دفع…

به گزارش ایرنا، فرماندار انزلی روز سه شنبه در آیین آغازین این برنامه بر لزوم حفظ بهداشت محیط زیست و سیاستگزاری برای دفع مناسب پسماند تاکید کرد .

ˈ قاسم روحانی فرˈ یاداور شد:تفاهم نامه اجرای طرح ˈمسیر سبز؛ ساحل پاکˈ، به امضای رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و استانداران گیلان، تهران، البرز، قزوین، گلستان و مازندران رسید که هدف از آن زیباسازی منظر جاده های شمالی و پاکسازی سواحل دریا از پسماند است.

وی با اشاره به این که شهرستان انزلی با بهره مندی از سواحل زیبای دریای خزر و تالاب از مراکز مهم گردشگری شمال کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد : حساسیت های زیست محیطی استان گیلان و شهرستان انزلی می طلبد که به مقوله بهداشت محیط زیست توجه بیشتری داشته باشیم .

وی ادامه داد: باید در زمینه حفظ سلامت محیط زیست و جلوگیری از دفع پسماند در طبیعت فرهنگسازی شود و شهرداری و دهیاری ها نیز با مدیریت صحیح پسماندها ، انزلی را به شهرستان نمونه و سبز به لحاظ حفاظت بهینه از محیط زیست تبدیل کنند.

امام جمعه انزلی نیز در ادامه گفت : امروز روز حفاظت و پاسداری و سالروز تاسیس سپاه پاسداران بعنوان نهاد پاسدار دین و صیانت از ارزشهای نظام و روز حفاظت از زمین است.

حجت الاسلام ˈ سید داوود موسوی ˈ با بیان این که محیطی که در آن زندگی می کنیم در سلامت زندگی ما اثر گذار است متذکر شد: هوا و آب سالم نیازمند زمین سالم است .

وی تصریح کرد : در دنیای ماشینی امروز، زباله یک معضل دست و پاگیر و تهدیدی جدی برای محیط زیست بشمار می رود .

وی با اشاره به تعیین امسال بعنوان سال فرهنگ و اقتصاد از سوی رهبری گفت: یکی از مقوله هایی که می تواند به اقتصاد کمک کند،فرهنگ خوب زیستن و پاک نگه داشتن محیط زیست است .

شهردار انزلی نیز در ادامه با اشاره به تولید بالغ بر 120 تن زباله در روز گفت : تفکیک زباله یک اصل است و در حال حاضر بیش از 40 درصد ظرفیت زباله های تولیدی در شهر تفکیک می شود .

ˈ رضا پورشعبان ˈ با اشاره به این که در نظر داریم تفکیک زباله را امسال به بیش از 70 درصد برسانیم، اظهار کرد :با توجه به گردشگرپذیر بودن شهر و تولید مقادیر زیادی زباله در این مراکز تفکیک زباله از هتل ها و رستوران ها را با همکاری سرمایه گذاران این مراکز در دستور کار قرار دادیم .

مدیر کارخانه کمپوست انزلی نیز در بخش دیگری از این برنامه گفت : انزلی جزو سه شهری است که تفکیک پسماند در آن اجرایی شده و در مرحله نخست رستورانها و هتلها را در برنامه قرار داده ایم .

ˈ شهرام تواناˈ اظهار کرد : از بین 31 کارخانه کمپوست موجود در کشور ، کارخانه کمپوست انزلی تنها کارخانه کمپوست فعال در کشور است .

ˈاکبر میغی ˈ رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی نیز با بیان این که به مناسبت روز زمین پاک طرح پاکسازی نوار ساحلی محدوده روستا و شهر اجرا شده ، بر لزوم اشاعه فرهنگ زیست محیطی تاکید کرد .

شهرستان انزلی در کرانه جنوبی دریای خزر و غرب گیلان از سواحل زیبای ماسه ای به طول حدود 40 کیلومتر برخوردار است .ک/2

620/695

انتهای پیام /*

Contact the editor:
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *