چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سلمانی ظهر چهارشنبه در دومین جلسه شورای اداری شهرستان میناب در هشت بندی که با حضور امام جمعه…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سلمانی ظهر چهارشنبه در دومین جلسه شورای اداری شهرستان میناب در هشت بندی که با حضور امام جمعه شهر هشت بندی، فرماندار شهرستان میناب و مسئولین محلی هشت بندی برگزار شد با قدرانی از فرماندار شهرستان میناب به خاطر تشکیل دومین شورای اداری در منطقه در فاصله کوتاهی از هفته دولت افزود: در طول چهار دهه بعد از انقلاب خدمات شایانی نظیر آب برق، راه و آموزش و …  در مناطق مختلف کشور  از جمله منطقه هشت بندی صورت گرفته است.

وی گفت: با وجود این خدمات نیاز است به کمبودها و مطالبات مردم این منطقه نیز توجه شود. مردم این منطقه حضور پررنگی در مراسمات ملی و مذهبی از جمله  نماز جمعه دارند و این مردم مشکلات بجا و بحقی دارند  که باید سعی شود در حد توان مشکلات را مرتفع کرد.

وی با انتقاد از تردد مرتب نمایندگان ادارات در منطقه به مرکز شهرستان خطاب به مدیران ادارات خواسار ساماندهی این وضعیت شد تا خدمات  بیشتری به مردم صورت پذیرد. تردد روزانه  مسئولان ادارات از مرکز شهرستان به منطقه جهت ارائه خدمت و خروج دوباره از منطقه  راندمان کار را پایین می آورد.

وی افزود: اگر من بخواهم هر روز صبح از میناب به هشت بندی سفر کنم  و بعد از تایم اداری دوباره به میناب بازگردم کاری از پیش نخواهد رفت. زمانی که مسئولیت را پذیرفتیم باید در منطقه مستقر باشیم اگر در منطقه مستقر باشیم  درد مردم را لمس خواهیم کرد و کارها بهتر پیش خواهد رفت. وی خواستار استقرار نمانیدگی اداراتی که در مرکز بخش نمایندگی ندارند شد.

سلمانی در خصوص مشکلات بهداشتی درمانی بیان داشت: منطقه با 30 هزار نفر جمعیت ثابت و 30 هزار نفر کشاورز مهاجر تنها یک مرکز بهداشتی و درمانی در هشت بندی فعال است. مرکز بهداشتی و درمانی دهستان چراغ آباد با وجود آماده بودن ساختمان غیرفعال است و پزشک مرکز  بعد از رفتن به مرخصی به منطقه باز نگشته است. 

وی در ادامه افزود: مرکز بهداشتی درمانی منطقه سرنی در هشت بندی که علاوه بر پوشش جمعیت این منطقه بخشی از جمعیت بخش سندرک را نیز پوشش می دهد نیز فاقد پزشک است کل جمعیت منطقه سرازیر  یک مرکز بهداشتی و درمانی است که به این امکانات و تجهیزات پاسخگو نیست.

وی خواستار فعال شدن مراکز بهداشتی و درمانی دهستان های سرنی و چراغ آباد در هشت بندی با توجه به افزایش دو برابری جمعیت منطقه، شروع فصل کشاورزی وشیوع انواع بیماری ها شد و افزود: تنها مرکز بهداشتی در مانی فعال در منطقه پاسخ گوی خیل عظیم جمعیت بیمار منطقه نیست.

بخشدار بخش توکهور هشت بندی به مشکلات عدیده زیرساختی در شهرک های چراغ آباد، حجت آباد، چاه غربال و شهر هشت بندی اشاره کرد و گفت: با توجه به بند قانونی احداث شهرک ها توسط بنیاد مسکن  خواستار برگشت سرمایه از محل فروش قطعات توسط بنیاد مسکن جهت ایجاد زیر ساخت ها در این شهرک ها نظیر پارک و فضای سبز شد.

وی اظهارداشت: تاکنون زیر ساخت های لازم در این شهرک ها توسط بنیاد مسکن فراهم نگردیده است. به عنوان نمونه  زیرساخت های شهرک امام حسین شهر هشت بندی آماده نیست و مردم در خیابان اصلی این شهرک خاک می خورند و سنگ جدول و آسفالتی در این شهرک صورت نپذیرفته است و با توجه به بند ب ماده 11 قانون بنیاد مسکن مسئولان نسبت به آن تامل کنند. تاکنون چه مبلغ پول از محل فروش قطعات از مردم دریافت شده برای عمران و آبادانی شهرک ها خرج شده است؟

سلمانی در ادامه خواستار تعیین تکلیف اراضی ملی مردم توسط منابع طبیعی شد که باعث ایجاد نارضایتی های بسیاری در بین مردم شده است. مردم در زمینه گرفت مجوز انشعاب های آب و برق و پروانه ساخت با مشکل مواجه هستند.

سلمانی خواستار واگذاری اراضی در محدوده طرح های هادی و زمین های که کاربری کشاورزی دارند و مردم سالیان درازی است بر روی آنها فعالیت دارند به خود آنها شد.

وی در ادامه پیرامون مشکلات آب شرب منطقه هشت بندی خاطرنشان کرد: از روزی که به منطقه آمده است گرفتار شبکه آبرسانی روستایی بوده است. در زمینه مشکل آب شرب روستاها مانده ایم چه کار کنیم.

وی گفت: در دو مرحله مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان میناب، معاونت بهره برداری اداره کل آب روستایی استان را جهت بررسی مشکلات به منطقه دعوت کرده ایم ولی تاکنون مشکلات پابرجاست. بسیاری از فضاهای آموزشی در منطقه هشت بندی به ویژه مدارس شبانه روزی با مشکل بی آبی مواجه هستند. منطقه ای که روی آب است و بیش از 200 حلقه چاه آب کشاورزی در منطقه است چرا باید مردم آن تشنه باشند.

سلمانی گفت: با جرات بیان می کنم تمامی روستاهای منطقه هشت بندی با مشکل کم آب مواجه هستند و شبکه آبرسانی در روستاهای هشت بندی فرسوده است و ترکیدگی لوله ها بیش از یکسال است و آب از محل شکستگی لوله ها به هدر می رود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.