یکشنبه، ۲۱ شهریور ۰ - ۱۰:۱۵
بی خوابی

فلوشیپ اختلال خواب، بد‌ترین درمان اختلال خواب را مصرف داروهای خواب‌آور عنوان کرد و گفت: بهترین کار درمان علت بی‌خوابی است. بدترین اقدام…

فلوشیپ اختلال خواب، بد‌ترین درمان اختلال خواب را مصرف داروهای خواب‌آور عنوان کرد و گفت: بهترین کار درمان علت بی‌خوابی است. بدترین اقدام در مواجهه با بی‌خوابی مصرف داروهای خواب‌آور است.

خواب یک نیاز ضروری برای سلامت بدن است درست مثل آب، غذا و هوا و کمبود شدید آن می تواند به مرگ جانداران منجر می‌شود.

بنابراین در انسان‌ها نیز مشخص شده که کمبود خواب در کوتاه‌ مدت می‌تواند در عملکرد فرد و سلامت جسمی و روحی تأثیر بگذارد.

وی اختلال خواب را شامل چند موضوع دانست و گفت: اختلال در کمیت یا مدت خواب یکی از مباحثی است که در اختلال خواب به آن پرداخته می‌شود.

با این حال هر فرد به طور متوسط به ۷ تا ۸ ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارد که اگر به دلائلی چون شب کاری، نبود بهداشت خواب یا بیدار ماندن تا دیروقت، این مدت کاهش یابد مشکلات جسمی و روحی برای فرد به وجود می‌آورد؛ همچنین فعالیت حین بیداری فرد را دچار اختلال می‌کند.

فلوشیپ اختلال خواب، دسته دیگر از اختلالات خواب را ناشی از کاهش یا اختلال در کیفیت خواب است که البته ۸۰ نوع بیماری شناخته شده‌ است که کیفیت خواب را دچار اختلال می‌کند که با تشخیص به موقع بیماری می‌توان مشکلات خواب را برطرف کرد و بیداری خوب را فراهم ساخت.

در این میان شایع‌ترین اختلالات خوابی که در جوامع دیده می‌شود انواع بی‌خوابی است که آن هم علل و انواع مختلفی دارد.

وی انواع بی‌خوابی را مشکل در شروع خواب، بیدار شدن مکرر در طی خواب و عدم رضایت از خواب عنوان کرد و گفت: مهمترین علل بی‌خوابی عبارتند از استرس‌های طی روز از جمله استرس شغلی، بیماری‌های روحی _ روانی، ابتلا به اضطراب و افسردگی، ابتلا به بیماری جسمی و مصرف دارو قبل از خواب.

با این حال بد‌ترین درمان اختلال خواب را مصرف داروهای خواب‌آور عنوان کرد و گفت: بهترین کار درمان علت بی‌خوابی و مراجعه به کلینیک خواب برای علت‌یابی در مورد اختلال ‌خواب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.