چهارشنبه، ۲۱ اسفند ۹۲ - ۰۳:۱۵

به گزارش میهن پست – فلوشیپ اختلال خواب، بد‌ترین درمان اختلال خواب را مصرف داروهای خواب‌آور عنوان کرد و گفت: بهترین کار درمان…

به گزارش میهن پست – فلوشیپ اختلال خواب، بد‌ترین درمان اختلال خواب را مصرف داروهای خواب‌آور عنوان کرد و گفت: بهترین کار درمان علت بی‌خوابی است.
خبرگزاری فارس: بدترین اقدام در مواجهه با بی‌خوابی مصرف داروهای خواب‌آور است

خسرو صادق‌نیت در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اظهار داشت: خواب یک نیاز ضروری برای سلامت بدن است درست مثل آب، غذا و هوا و کمبود شدید آن می تواند به مرگ جانداران منجر می‌شود.

وی به تحقیقات انجام شده در حیوانات و محرومیت از خواب بر آنها اشاره داشت و گفت: در انسان‌ها نیز مشخص شده که کمبود خواب در کوتاه‌ مدت می‌تواند در عملکرد فرد و سلامت جسمی و روحی تأثیر بگذارد.

وی اختلال خواب را شامل چند موضوع دانست و گفت: اختلال در کمیت یا مدت خواب یکی از مباحثی است که در اختلال خواب به آن پرداخته می‌شود.

صادق‌نیت تصریح کرد: هر فرد به طور متوسط به 7 تا 8 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارد که اگر به دلائلی چون شب کاری، نبود بهداشت خواب یا بیدار ماندن تا دیروقت، این مدت کاهش یابد مشکلات جسمی و روحی برای فرد به وجود می‌آورد؛ همچنین فعالیت حین بیداری فرد را دچار اختلال می‌کند.

فلوشیپ اختلال خواب، دسته دیگر از اختلالات خواب را ناشی از کاهش یا اختلال در کیفیت خواب دانست و گفت: 80 نوع بیماری شناخته شده‌ است که کیفیت خواب را دچار اختلال می‌کند که با تشخیص به موقع بیماری می‌توان مشکلات خواب را برطرف کرد و بیداری خوب را فراهم ساخت.

رئیس بیمارستان بهار‌لو تصریح کرد: شایع‌ترین اختلالات خوابی که در جوامع دیده می‌شود انواع بی‌خوابی است که آن هم علل و انواع مختلفی دارد.

وی انواع بی‌خوابی را مشکل در شروع خواب، بیدار شدن مکرر در طی خواب و عدم رضایت از خواب عنوان کرد و گفت: مهمترین علل بی‌خوابی عبارتند از استرس‌های طی روز از جمله استرس شغلی، بیماری‌های روحی _ روانی، ابتلا به اضطراب و افسردگی، ابتلا به بیماری جسمی و مصرف دارو قبل از خواب.

فلوشیپ اختلال خواب تصریح کرد: عدم رعایت بهداشت خواب و شب‌کاری نیز می‌تواند باعث بروز بی‌خوابی شود.

صادق‌نیت بد‌ترین درمان اختلال خواب را مصرف داروهای خواب‌آور عنوان کرد و گفت: بهترین کار درمان علت بی‌خوابی و مراجعه به کلینیک خواب برای علت‌یابی در مورد اختلال ‌خواب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *