جمعه، ۱۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۱

خطیب امروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه کشور اسلامی باید چهره‌اش اسلامی باشد، گفت: نمایان شدن بدحجاب‌ها در این کشور دهن‌کجی به…

خطیب امروز نماز جمعه تهران با بیان اینکه کشور اسلامی باید چهره‌اش اسلامی باشد، گفت: نمایان شدن بدحجاب‌ها در این کشور دهن‌کجی به نظام و اسلامیت نظام است و مسئولان نباید به همچنین چیزی رضایت دهند. همه در برابر گناه آشکار مسئول هستند.

به گزارش فارس آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی خطیب امروز نمازجمعه تهران، با اشاره به دغدغه های مردم متدین گفت: گناه اگر پنهانی انجام بگیرد و مردم مطلع نشوند هیچکس مسئول نیست و هیچکدام از ما در این زمینه مسئولیتی نداریم و حتی حق تفحص هم نداریم که کسی در خانه چه می کند.

وی ادامه داد: اما اگر گناه آشکار انجام بگیرد دامن همه را خواهد گرفت. در این صورت همه گناه کارند و اگر اقدام لازم برای ریشه کن کردن گناه انجام نگیرد همه مسئولند و اگر راضی شدند همه شریک اند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد : مسئولان مراقب باشند اصحاب فتنه، نفوذ نکنند. مخصوصاً در این زمینه به وزارت علوم تذکر می دهم که متأسفانه این قضیه بخشی از نمایندگان مجلس را نیز ناراحت کرده است.

وی افزود: به آنها که متصدی مجوز دادن به کتب هستند تذکر می دهم مبادا در نمایشگاه کتاب کتاب هایی که بخش یا قسمتی از آن گمراه کننده است از این نمایشگاه به دست خانواده ها برسد و خانواده ها را آلوده کند. کتاب و نشر یعنی پرورش دهنده مغزها و اگر کتابی باشد که بخشی از آن مطالب مضر باشد آن کسی که مجوز داده باید بداند مسئول است.

خطیب نمازجمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تشکر از دولت به دلیل اجرای طرح تحول در نظام سلامت، گفت: با این طرح آنهایی که به بیمارستان مراجعه می کنند بسیار راحت می توانند بیماری خود را درمان کنند.

وی با اشاره به حمله گروهک تروریستی داعش به سامرا گفت: این جانی ها دست بردار نیستند دشمن در هر لحظه در مقام یک ضربه است و باید بیدار و هوشیار بود و مکرهای دشمن را شناخت. الحمدالله با وجود اینکه تعداد آنها زیاد بود، اکثر کشته و نابود شده اند.

آیت الله موحدی کرمانی همچنین به فرا رسیدن سالروز پانزدهم خردادماه اشاره کرد و گفت: پانزده خرداد روزی بود که مردم امتحان خود را بخوبی پس دادند و به صورت عملی تبعیت خود را از ولایت فقیه نشان دادند. با وجود اینکه سیل خون به راه افتاد اما مردم نشان دادند که ولایی هستند.

خطیب امروز نمازجمعه تهران در ادامه با تبریک پیروزی بشاراسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه گفت: مردم سوریه نشان دادند که در مقابل تمام توطئه ها و تروریست های جنایتکار ایستاده اند و به طور حتم با رأی بالای آقای بشار اسد آمریکا مأیوس شده است و فهمیده است که نمی تواند با این مکرها در سوریه حضوری داشته باشد.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به سالروز رحلت حضرت امام(ره) گفت: ایشان از فرصت استفاده کرد با اینکه با شاهی ستمگر معاصر شد که همه را به زندان می انداخت و طرح کاپیتولاسیون را تصویب کرد، این همه، شرایطی را ایجاد کرد که امام از فرصت استفاده کند و به وعاظ دستور دادند که بر بالای منبرها مردم را بیدار کنند.

وی افزود: بعد از امام هم شخصیتی به جایگاه ایشان رسید که حرفش مانند حرف امام است آگاهی و اشرافش بر مسائل جهانی به اندازه امام است و این توفیق بزرگی است که بعد از امام این انقلاب آسیب ندید.

خطیب امروز نمازجمعه تهران ادامه داد: مقام معظم رهبری دقیقا تمام شرایط کشور و جهان را در ارتباط با انقلاب ما زیر نظر دارند.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به نامگذاری سال جاری به عنوان سال فرهنگ و اقتصاد گفت: همه این هشدارها لازم است و باید به آنها توجه کرد.

وی با تأکید بر اهمیت فرهنگ گفت: این فرهنگ اسلامی است که می تواند تمام شئون این کشور را وزین کند و جلوی انحراف را بگیرد.

خطیب امروز نمازجمعه تهران ادامه داد: همه شئون باید یک پیوست فرهنگی اسلامی شفاف داشته باشند وگرنه انقلاب آسیب می بیند.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 گفت: دلبستگی به غرب نباید وجود داشته باشد باید به خود و درون خود توجه کنیم چراکه ظرفیت فراوانی در کشور است. جوانان پرکار و مغزهای متفکر مورد استفاده قرار بگیرند.

وی افزود: باید عزت اسلامی حفظ شود باید حقوق مردم مراعات شود این دستورات مقام معظم رهبری بود که الحمدالله هیأت مذاکره کننده ایرانی مذاکره را ادامه می دهد و انشاءالله این اصول را رعایت می کنند.

خطیب موقت نمازجمعه امروز تهران با اشاره به اهمیت مبارزه در جبهه اقتصادی گفت: مردم کاملا آمادگی خود را برای حضور در این جبهه نشان دادند. همه باید مواظب باشند که اسراف شکل نگیرد باید جلوی اسراف گرفته شود نیازی به تشریفات جدید نیست.

آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: ثروتمندان به فقرا عنایت ویژه کنند و بدانند قسمتی از ثروت آنها مال فقرا است. فاصله طبقاتی بسیار چیز خطرناکی است و باید این فاصله را کم کرد.

وی در ادامه با تأکید بر توجه دولت و مجلس به بحث حقوق مردم و فاصله آنها گفت: این چه فاصله عجیبی است که حقوق برخی ها بسیار بالاست و حقوق برخی دیگر بسیار پایین در حالیکه هر دوی اینها هزینه دارند. باید این فاصله را کم کرد.

خطیب امروز نمازجمعه تهران ادامه داد: باید این گام را مجلس بردارد. باید تصمیم انقلابی بگیرد. نمی شود که کل بودجه کشور را دانه درشت ها ببلعند و بعد ما عزا بگیریم که پولی باقی نمانده است.

آیت آلله موحدی کرمانی گفت: برای جبران تورم این مطرح است که حقوق ها با تورم افزایش یابد. البته دولت قانون دارد و طبق قانون عمل می کند اما بحث فاصله حقوق ها چیزی است که باید مجلس به آن توجه کند و به گونه ای برای آن برنامه ریزی شود که فاصله ای بین حقوق ها ایجاد نشود.

وی بر ضرورت استفاده از تولیدات داخلی تأکید کرد و افزود: البته من سفارش می کنم که حتما کیفیت هم مورد توجه قرار گیرد و تولیدات داخلی کیفیت خوبی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.