یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۹

معاون فرماندار بدره گفت: لازمه یک زندگی سبک و آسان، رفع موانعی است که برخی از آنها ریشه فکری و فرهنگی دارد که…

معاون فرماندار بدره گفت: لازمه یک زندگی سبک و آسان، رفع موانعی است که برخی از آنها ریشه فکری و فرهنگی دارد که با کار فرهنگی منسجم حل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه ایلام، زکریا صفری در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بدره، اظهار کرد: برای دوری جستن از تجملات و ترویج ازدواج‌های سبک و آسان باید بسیاری از دیدگاه‌ها و تفکراتی که امروزه در بین نسل جوان و خانواده‌های به وجود آمده، اصلاح شود.

وی خاطرنشان کرد: از دیدگاه اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام ازدواج از مهم‌ترین امور است تا حدی که از آن به عنوان کامل کننده دین فرد یاد می‌شود.

صفری با بیان این‌که باید برای ترویج ازدواج آسان همه تلاش کنیم و کار برای فراهم شدن یک ازدواج آسان، به هنگام و پایدار برای یک جوان را تنها وظیفه‌ی اداری خود ندانیم، تصریح کرد: مشکلات و موانع ازدواج در هر منطقه باید ریشه‌یابی شود و اول دید که گره اصلی کار کجاست و سپس برای باز کردن آن گره همت کرد.

محمدرضا تردست سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در این جلسه با اشاره به تعداد 95 واقعه ازدواج در شهرستان بدره در سال گذشته و عدم ثبت طلاق در این شهرستان گفت: از نظر آمار این امر بسیار خوشایند است که برخلاف سایر مناطق استان در این منطقه هیچ گونه طلاقی ثبت نشده است.

وی عنوان کرد: باید ضمن ادامه این روند یعنی تلاش برای حفظ انسجام خانواده و نداشتن طلاق رسمی، سطح آگاهی و نگاه افراد به زندگی را به سمتی هدایت کنیم که هیچ طلاق عاطفی هم در بین زوج‌ها نداشته باشیم، چرا که طلاق عاطفی کمیت‌پذیر و قابل شناسایی رسمی نیست و امیدواریم که شهرستان بدره در این خصوص نیز هیچ موردی نداشته باشد.

تردست شعار معاونت فرهنگی و امور جوانان را ازدواج آسان، آگاهانه، به هنگام و پایدار بیان کرد و گفت: تمام سیاست‌های کاری و برنامه‌های فرهنگی در حوزه ازدواج بر اساس این شعار پایه‌ریزی شده و از همه می‌خواهم که در این خصوص تمام تلاش و همت خود را به میدان آورند، چرا که مجموع کارهای کوچک هم می‌تواند کاری بزرگ خلق کرده و باعث ایجاد زندگی شیرین و آسانی برای دو جوان شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *