پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۲

به گزارش خبرنگار مهر، جوادنظری مهر، عصر پنجشنبه در جمع رسانه های استان، با بیان این که گلستان27 سال با این توجیه که…

به گزارش خبرنگار مهر، جوادنظری مهر، عصر پنجشنبه در جمع رسانه های استان، با بیان این که گلستان27 سال با این توجیه که قطب کشاورزی است برای داشتن صنعت ممنوعیت داشت، گفت: پس از اجازه داشتن صنعت نیز کارهایی شد اما جوابگو نبود و کشاورزی هم آنطور که باید و شاید نهادینه نشده است.

وی با بیان این که نگاه ما به همه مسایل باید رو به جلو باشد، افزود: واردات 36 میلیون تنی محصولات کشاورزی ضربات مهلکی به بدنه کشاورزی کشور وارد کرده است.

نظری مهر تصریح کرد: خاویار استان گلستان یک برند جهانی است، رشته هایی که که به این موضوع مربوط هستند می توانند اشتغالزایی داشته باشند،در کنار خاویار مهاجرت انواع پردنگان را نیز به استان داریم، این اتفاق نیز میتواند در کنار داشتن رشته های مربوط اشتغالزایی ایجاد کند.

وی افزود: گلستان نامی زیبا دارد اما در طول مدتی که از مازندران منتفع شده است نگاه خاصی به آن نشده است، در این مدت گلستان باید در همه زمینه ها توسعه پیدا می کرد و از نظر اشتغال نیز نباید مشکل می داشت اما در عمل می بینیم این اتفاق نیفتاده است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در گلستان گفت: دانشگاه آزاد واحد بندرگز مشکلات و بدهی هایی دارد و قادر به بازپرداخت تسهیلات نیست، واحدهای کردکوی، گمیشان و بندرترکمن نیز چنین مشکلاتی دارند.

نماینده مردم بندرگز و کردکوی در مجلس شورای اسلامی گفت: رشته های تحصیلی ای که موجب اشتغالزایی می شوند باید به استان گلستان بیایند.

نظری مهر اظهار کرد:در سال های اخیر رشته های خوبی به استان آمده استف با این کار کمک می شود تا استان از این وضعیت در بیاید ، گلستان از همه لحاظ باید مدیریت شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.