سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۰۳:۱۸

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: برای پرداخت میزان بدهی پیمانکار، مشاور و خسارت کشاورزان ناشی از ساخت این سد به ۴۰ میلیارد…

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: برای پرداخت میزان بدهی پیمانکار، مشاور و خسارت کشاورزان ناشی از ساخت این سد به ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه لرستان، امید علی سیفی در جمع خبرنگاران استان افزود: عملیات احداث سد مخزنی مروک در سال ۸۳ و تونل انحراف آن از سال ۸۲ آغاز شده که تونل آن، تکمیل و کار آسفالت روی تاج سد باقی مانده است.

وی بیان کرد: ساخت این سد ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۵ درصد باقیمانده نیز مربوط به اجرای سرریز سد بوده است. این سرریز تا پایان مهر امسال به بهره‎برداری خواهد رسید. تاکنون برای عملیات اجرایی سد مخزنی مروک ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای با تاکید براینکه میزان پیشرفت فیزیکی ساخت شبکه سد مروک ۳۰ درصد است، یادآور شد: از مجموع 3000 هکتار شبکه پایاب سد در حال حاضر ۱۲۰۰ هکتار تامین آب شده است. قرار بود ۳۰هزار مترمکعب آب از سد کمال صالح تامین شود که تاکنون محقق نشده است. در آخرین نامه وزیر آمده که تامین آب شرب در اولویت است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.