شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۴

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مراغه گفت: تولید 54 هزار تن گندم در این شهرستان در سال زراعی جاری برآورد شده است. به…

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مراغه گفت: تولید 54 هزار تن گندم در این شهرستان در سال زراعی جاری برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه آذربایجان‌شرقی، محمد نریمانی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در شهرستان مراغه هر ساله سطح زیادی از اراضی زراعی به زیر کشت گندم می‌رود، افزود: در سال زراعی جاری نیز طبق سال‌های گذشته با افزایش 2.3 درصد سطح اراضی زیر کشت گندم آبی دیم، به میزان 2200 هکتار گندم آبی و 33 هزار هکتار گندم دیم کشت شده است.

وی تشریح کرد: 98 درصد اراضی به صورت مکانیزه کشت می‌شود و در این شهرستان علیرغم کاهش بارندگی نسبت به سال گذشته، تلاش شبانه روزی کشاورزان و هدایت و حمایت کارشناسان مجموعه جهاد کشاورزی باعث کنترل کاهش تولید در مزارع گندم شده است.

نریمانی ادامه داد: در شهرستان مراغه آغاز برداشت گندم از ابتدای تیرماه از بخش مرکزی شروع شده و تا پایان شهریور در بخش سراجو ادامه خواهد داشت.

وی افزود: تولید مزرعه شاخص گندم آبی 11هزار کیلوگرم در هکتار است و در سایر مزارع گندم آبی به طور متوسط 5600 کیلوگرم تخمین زده می‌شود.

وی یادآور شد: میزان تولید در مزرعه شاخص گندم دیم 3.5 تن برآورد می‌شود در حالی که در سایر مزارع میزان تولید گندم دیم 1.5 تن است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مراغه ادامه داد: با توجه به آمار و ارقام در سال 93 میزان تولید گندم در این شهرستان به مقدار 54 هزار تن خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در این شهرستان 18 مرکز خرید گندم وجود دارد که گندم مازاد کشاورزان توسط این مراکز خریداری می‌شود، افزود: بهای گندم‌های خریداری شده نیز توسط بانک سپه پرداخت می‌شود.

نریمانی تاکید کرد: پیش‌بینی می‌شود مراکز خرید گندم حدود 15 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را تا پایان برداشت خریداری کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.