سه شنبه، ۰۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۵

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: برآورد ریالی طرح کمربند سبز کرمان و ایجاد تاسیسات زیربنایی 42 میلیارد تومان تخمین زده می‌شود. به گزارش…

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: برآورد ریالی طرح کمربند سبز کرمان و ایجاد تاسیسات زیربنایی 42 میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، “جواد کامیاب” پیش از ظهر امروز در بازدید معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور از آغاز عملیات احداث فاز نخست کمربند سبز شهر کرمان اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی مختلف با بروز پدیده حاشیه‌نشینی با مشکل مواجه شده‌اند، همچنین وجود زمین‌خواران باعث شد تا در شورای تامین استان طرح کمربند سبز عملیاتی شود.

وی افزود: این طرح یکی از برنامه‌های 17 گانه برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز است که هدف آن جلوگیری از زمین‌خواری و سوء استفاده از اراضی دولتی است.

کامیاب تصریح کرد: دستگاه قضایی، اطلاعات و نیروی انتظامی همگی پای کار آمده‌اند و به نوبه خود برای اجرای مصوبات شورای تامین با هدف جلوگیری از حاشیه‌نشینی فعالیت خواهند کرد.

20 هکتار از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب می‌شود

معاون عمرانی استاندار کرمان بیان کرد: برای ایجاد کمربند سبز نقاط بحرانی شهر شناسایی و مشخص شده است، همچنین 35 هکتار از ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب شده و 20 هکتار دیگر نیز در دستور کار تخریب قرار گرفته‌اند که بزودی انجام خواهد شد.

وی گفت: بهترین جایگزین برای اراضی تخریب شده، ایجاد فضای سبز محسوب می‌شود که فاز نخست آن با 150 هکتار امروز آغاز خواهد شد.

کامیاب با اشاره به اینکه عرض کمربند سبز کرمان 300 متر است اظهار کرد: برآورد ریالی این طرح و ایجاد تاسیسات زیربنایی 42 میلیارد تومان تخمین زده می‌شود که البته این میزان برای فاز نخست هفت میلیارد تومان است.

معاون عمرانی استاندار کرمان افزود: ایجاد کمربند سبز قطعاً از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری خواهد کرد.

کامیاب خاطرنشان کرد: ادامه روند کار با آزادسازی و درختکاری 1200 هکتار از اراضی که در آن ساخت و ساز غیرمجاز شده بود، انجام می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *