یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۰۷:۱۸

فرماندار شهرستان گرمسار با اشاره به برگزاری جشنواره انار گرمسار در سال جاری، گفت: انار گرمسار از نظر کیفی با انار ساوه برابری…

فرماندار شهرستان گرمسار با اشاره به برگزاری جشنواره انار گرمسار در سال جاری، گفت: انار گرمسار از نظر کیفی با انار ساوه برابری می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، داریوش طاهری در نشست هماهنگی برگزاری این جشنواره که با حضور رؤسای ادارات جهادکشاورزی، منابع طبیعی و شهرداری گرمسار برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان گرمسار از نظر تولید و کشت انار در رتبه اول استان قرار دارد، ضمن اینکه انار گرمسار از نظر مرغوبیت با انار ساوه برابری می‌کند.

فرماندار گرمسار با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره‌هایی از این دست، اظهار کرد: برگزاری چنین همایشی تاثیر فرهنگی، استراتژیک و اقتصادی مهمی برای شهرستان به همراه دارد.

وی افزود: این جشنواره می‌تواند با همکاری دانشگاه‌های سطح شهرستان، صاحبان صنایع، دستگاه‌های اجرایی مرتبط و باغداران شهرستان و با تشکیل کمیته‌های تخصصی و بررسی امکانات و مطالعات دقیق در گرمسار برگزار شود.

طاهری با اشاره به کمبود آب، تغییر الگوی کشت را در گرمسار ضروری دانست و گفت: کشت محصولات باغی نظیر زیتون و پسته با توجه به نیاز کمتر به آب می‌تواند در این شرایط راهگشا و الگوی کشاورزی مناسبی باشد.

وی ادامه داد: برپایی جشنواره‌هایی از این دست موجب استفاده بیشتر از پتانسیل‌ها و توانمندی‌های شهرستان در بخش کشاورزی می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.