یکشنبه، ۱۶ شهریور ۹۳ - ۰۹:۳۷

به گزارش ميهن پست – دومین پیوند قلب مصنوعی جهان در شهر فرانسوی نانت و تنها هشت ماه پس از اولین پیوند قلب…

به گزارش ميهن پست – دومین پیوند قلب مصنوعی جهان در شهر فرانسوی نانت و تنها هشت ماه پس از اولین پیوند قلب مصنوعی در پاریس انجام شد.

اولین پیوند مصنوعی قلب جهان در سال 2013 میلادی به بدن یک بیمار 76 ساله با نام “کلود دانی” که از نارسایی شدید قلبی رنج می برد، پیوند زده شد. برخلاف پیش بینی های پزشکان، بیمار مدت زمان زیادی زنده نماند و پس از دریافت پیوند قلبی به دلایلی مانند عدم فعالیت مناسب قلب مصنوعی درگذشت.

پیوندموفق«قلب مصنوعی»در فرانسه

پیوندموفق«قلب مصنوعی»در فرانسه

خبر پیوند دومین قلب مصنوعی در حالی منتشر می شود که این عمل در هفته های گذشته در فرانسه انجام شده اما این پیوند رسانه ای نشده بود.

در حال حاضر نیز  اطلاعات دقیقی در رابطه با بیمار و بیمارستان منتشر نشده است. این جراحی توسط تیم پزشکی به سرپرستی پرفسور “دانیل دیوو” انجام شده است. پرفسور دیوو یکی از جراحانی است که در اولین پیوند مصنوعی قلب در بیمارستان پومپیدو پاریس که در تاریخ 18 دسامبر سال 2013 میلادی انجام شد، حضور داشت.

پیوندموفق«قلب مصنوعی»در فرانسه

پیوندموفق«قلب مصنوعی»در فرانسه

اما پس از اولین پیوند قلب اعلام شد که سه بیمار دیگر نیز در نوبت دریافت قلب مصنوعی هستند. قلب مصنوعی در اولین پیوند حدود یک کیلو گرم وزن داشت که بیش از سه برابر وزن تقریبی یک قلب عادی است اما هنوز اطلاعات دقیقی درباره چگونگی پیوند این قلب منتشر نشده است. رسانه ها عدم اعلام اطلاعات دقیق این پیوند قلبی را در ناموفق بودن اولین پیوند مصنوعی قلب در پاریس عنوان کرده اند.

منبع:hurriyetdailynews

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *