جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۸

بیژن مغانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی تکواندو ایران، ضمن بیان مطلب فوق افزود: تکواندوکاران حاضر در…

بیژن مغانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی تکواندو ایران، ضمن بیان مطلب فوق افزود: تکواندوکاران حاضر در اردوی تیم ملی به شدت در حال تمرین هستند و تلاش می‌کنند تا برای حضور در دو رقابت مهم که پیش رو داریم، به آمادگی مطلوب دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: هفته آینده شش نفر از اردونشینان به چین خواهند رفت و پس از بازگشت به تهران، این نفرات برنامه‌های تمرینی را زیر نظر مهرداد یوسفی پیگیری می‌کنند. من نیز به همراه بی باک با شش تکواندوکار دیگر راهی مسابقات بین‌المللی کر‌ه‌جنوبی خواهیم شد.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این پرسش که علت اعزام تیم به کره‌جنوبی چیست؟، یادآور شد: مسابقات چین تنها 31 نفر برتر رنکینگ جهانی می‌توانند شرکت کنند و چون ما باید نفرات جوان‌تر را آهسته آهسته وارد رنکینگ کرده و با حضور در رقابتهای مختلف به جایگاه بالا برسانیم، تصمیم به اعزام این نفرات جوان به تورنمنت‌هایی نظیر مسابقات کره‌جنوبی گرفتیم که امتیاز تقریبا خوبی دارد.

وی در مورد برنامه‌های آتی این تیم اظهار کرد: بعد از مسابقات چین، مرحله دوم رقابتهای جایزه بزرگ در قزاقستان را پیش رو داریم، پس از آن بازی‌های آسیایی، مرحله سوم مسابقات جایزه بزرگ در منچستر و در نهایت مرحله نهایی کسب امتیاز برای المپیک در شهر “گواترو” مکزیک، از مهمترین برنامه‌های تیم ملی است که برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

مغانلو به مسابقات منچستر اشاره کرد و گفت: این رقابتها در پایان سال جاری میلادی به عنوان فینال، با حضور هشت تکواندوکار برتر هر وزن برگزار می‌‎شود که هم امتیاز بالایی دارد و هم یک میدان سخت و دشوار است. در المپیک 16 نفر برتر حضور دارند ولی در مکزیک هشت تکواندوکار در هر وزن رقابت می‌کنند که باید تیم ملی به خوبی تمرین کرده و با آمادگی بالا راهی این میدان دشوار شود.

وی در مورد بازی‌های آسیایی هم اینگونه اظهار نظر کرد: هنوز زمان نهایی اعلام اسامی نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی نرسیده، به همین دلیل در انتخاب نفرات عجله‌ای نداریم. البته پارامترهای چون مسابقات انتخابی، نتایج ملی‌پوشان در رقابتهای برون مرزی و نحوه تمرینات را برای انتخاب مد نظر داریم و در تلاش خواهیم تا بهترین‌‎ها را به این مسابقات که اهمیت بالایی دارد، اعزام کنیم.

سرمربی تیم ملی در پایان در خصوص فاصله یک ماهه مسابقات قزاقستان با بازی‌های آسیایی گفت: ما دو مرحله رسیدن به آمادگی نهایی را برای ملی پوشان تعریف کردیم که یکی مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان است و دیگری بازیه‌ای آسیایی  به همین دلیل در سایر مسابقات نفرات را با 70 تا 80 درصد آمادگی اعزام خواهیم کرد، از این رو فکر نمی‌کنیم با مشکل خاصی روبرو نشویم.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین مرحله از مسابقات کسب امتیاز برای ورود به المپیک 2016 برزیل، 13 تا 15 تیرماه در چین برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.