سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۷:۲۳

برخی والدین با دیدن رفتارهای عجیب و غریب کودکان سریعا نگران و مضطرب می شوند میخواهیم چند نمونه ازاین رفتارهای معمول که با…

pictures of babies with blue eyes.jpg برای این  رفتار وعادات کودکتان نگران نباشید

برخی والدین با دیدن رفتارهای عجیب و غریب کودکان سریعا نگران و مضطرب می شوند میخواهیم چند نمونه ازاین رفتارهای معمول که با دیدن آنها نیاز به نگرانی نیست را برایتان بیاوریم

کودکان رفتار و عادات خاصی دارند که گاهی والدین از وجود آنها اظهار نگرانی می‌کنند اما دلیل خاصی برای آنها وجود ندارد و میان اکتر کودکان کاملا طبیعی است. ما در اینجا تعدادی از آنها را برایتان آورده‌ایم.

 

۱٫تکان دادن سر

 

اگر کودک شما سرش را تکان می‌دهد تا زمانی که گیج رود (و با حالتی خنده دار و مسخره به زمین می‌افتد) نگران نشوید. اگر چه هیچ کسی دلیل این کار را نمی‌داند اما این حالت میان کودکان بسیار رایج است و جای هیچ نگرانی نیست.

 

333x500xbehwb5 1.jpg.pagespeed.ic .3OSTo003iH برای این  رفتار وعادات کودکتان نگران نباشید

 

۲٫ امتحان کردن علت و معلول‌ها

 

کودکان در شناخت علت و معلول بسیار خوب عمل می‌کنند: اگر به دکمه اسباب بازی فشار دهند، آهنگ می‌خواند. زمانی که کودکان بفهمند که یک رفتار خاص، عکس‌العملی خاص دارد، برای سرگرمی خود آن را انجام می‌دهند. نگران نباشید آنها در نهایت خسته می‌شوند و رهایش می‌کنند.

 

279x400x182832394 1.jpg.pagespeed.ic .o4Hkvbzj4d برای این  رفتار وعادات کودکتان نگران نباشید

 

۳٫ سرفه الکی

 

کودکان زمانی که می‌بینند والدین‌شان هنگام سرفه کردن نگران آنها می‌شوند، برای جلب توجه گاهی الکی سرفه می‌کنند.

 

500x342xb8yp9m 1.jpg.pagespeed.ic . rcmT6 INh برای این  رفتار وعادات کودکتان نگران نباشید

 

۴٫ گاز گرفتن

 

گاز گرفتن میان کودکان رایج است و طبیعی است که آنها قبل از آن که قادر به حرف زدن باشند، برای نشان دادن عصبانیت و خشم خود این گونه برخورد کنند.

 

500x333xb7bpnf 1.jpg.pagespeed.ic .bU6S SJUpQ برای این  رفتار وعادات کودکتان نگران نباشید

 

۵٫ شب بیداری

 

شب بیداری کودک نوپای شما آغاز می‌شود. از ترس‌های شبانه او گرفته تا روح‌های قایم شده در زیر تخت‌اش، دلایل بسیاری برای شب بیداری‌های او وجود دارد و او آنقدر با این مسائل درگیر می‌شود تا به خواب رود.

 

500x333xbgpwea 1P281P29.jpg.pagespeed.ic .1el7BDrz7X برای این  رفتار وعادات کودکتان نگران نباشید

 

۶٫ بیزاری نگهانی

 

کودک شما همیشه حمام رفتن را دوست داشت تا این که یک روز بدون هیچ دلیلی از آن بیزار می‌شود. این بیزاری ناگهانی ممکن است در مورد غذا یا بازی نیز اتفاق افتد که می‌تواند دلایل متفاوتی چون تجربه‌ای ناخوشایند مانند افتادن در حمام باشد. برای از بین بردن این وضعیت کمی صبر لازم است.

 

499x400x135796509 1.jpg.pagespeed.ic .Z TckWKMBC برای این  رفتار وعادات کودکتان نگران نباشید

 

۷٫ لباس در آوردن

 

بعضی از کودکان نمی‌توانند لباس را روی تنشان تحمل کنند و در هر فرصتی سعی بر در آوردن آن دارند، در مهمانی،اتوبوس، مطب پزشک و غیره اما دلیل این رفتار آنها هنوز مشخص نیست.

 333x500x2745734811 c04f3f3f56.jpg.pagespeed.ic .FSh3h5p2C2 برای این  رفتار وعادات کودکتان نگران نباشید

 

۸٫ بازی با هر چیزی

 

کودکان دوست دارند با هر چیزی بازی کنند. یک شی قدیمی هم جلو آنها بگذارید، بازی خواهند کرد زیرا آنها کنجکاو هستند. بنابراین اگر یک روز به حمام رفتید و دیدید که کودکتان با لیف خود بازی می‌کند، نگران نشوید. این رفتار کاملا طبیعی است.

 

500x333xbh20ng 1.jpg.pagespeed.ic .gZF8hAPyZr برای این  رفتار وعادات کودکتان نگران نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.