یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۵۶

یکی از مسائل  شایع اشخاصی که رژیم میگیرند فقدان استراتژی برای پیشگیری از زیاد خوردن است. در این بخش شما را با شیوه…

easter party food ideas

یکی از مسائل  شایع اشخاصی که رژیم میگیرند فقدان استراتژی برای پیشگیری از زیاد خوردن است. در این بخش شما را با شیوه هایی برای جلوگیری از زیاد خوردن آشنا میکنیم.  پژوهشها نشان داده این استراتژی ها کمک میکند در طی ساعات روز پرخوری نکنیم و بتوانیم بیشتر به رژیم خود پایبند باشیم. اگر میبینید که در طول روز دائما غرق در غذا خوردن هستید — صبحانه ی دوم در صبح، خوردن با ولع یک میان وعده ی سنگین در عصر، مقدار زیادی شام در شب — کمک در راه است. ما با استفاده از نتیج آخرین تحقیقات به شما می آموزیم در طول روز چگونه عمل کنید که به دام پرخوری نیوفتید.

صبحانه  چرب. در یک تحقیق شرکت کنندگانی که صبحانه ی دارای چربی بالا (61%) استفاده میکردند در وعده ی بعدی خود نسبت به کسانی که صبحانه ای با همان مقدار کالری اما کم چرب استفاده کرده بودند غذای کمتری خوردند. به صبحانه ی خود مقداری چربی سالم اضافه کنید مثلا میتوانید روی نان خود کره ی بادام زمینی بمالید.
4752 orig2

روی غذای خود تمرکز کنید. هنگام ناهار خوردن به شکل، بو و مزه ی غذای خود دقت کنید. خانمهایی که این کار را انجام داده اند نسبت به کسانی که هنگام خوردن ناهار چیزی مطالعه میکردند و یا اصلا توجه زیادی به غذایی که میخورند نمیکردند میان وعده ی کمتری هنگام عصر استفاده کردند. محققان بر این باورند که بی توجهی به غذایی که میخورید باعث میشود متوجه نشوید چه مقدار کالری دریافت کرده اید.

خوردن یک میان وعده ی سالم. تحقیقات نشان میدهد اگر بین دو وعده ی اصلی به مدت طولانی چیزی خورده نشود میل به مصرف غذاهای پرکالری بالا میرود و ممکن است دچار پرخوری شویم. در یک تحقیق به شرکت کنندگان 4 ساعت و 2 ساعت مانده به وعده ی اصلی غذایی عکسهایی از غذاهای مختلف نشان داده شد، سپس در هر مرحله بعد از دیدن عکسها از مغز آنها اسکن گرفته شد. نتایج نشان داد وقتی میزان قند خون شرکت کنندگان پایین آمده بود مغز نسبت به عکس غذاهای پرکالری واکنشی قویتر نشان داده است. پس سعی کنید بعد از ظهر غذایی به عنوان میان وعده میل کنید که جلوی این واکنش گرفته شود.
1962371

خوردن پیش غذا. در یک تحقیق شرکت کنندگان 30 دقیقه قبل از وعده ی اصلی نوشیدنی خوش طعم خوردند خوردند و در هنگام میل کردن وعده ی اصلی کمتر از غذاهایی که کالری بالا داشتند استفاده کردند در حالی که وقتی نوشیدنی شیرین قبل از وعده ی اصلی استفاده کردند میلشان به خوردن غذاهای پرکالری مانند سیب زمینی سرخ کرده بیشتر شد. نتیجه ی این تحقیقات این است که غذاهای شیرین میل به خوردن را بیشتر میکند در حالی که غذایی خوش طعم میتواند میل به خوردن را کم کند و احساس سیری به فرد دهد. برای مثال میتوانید قبل از صرف وعده ی اصلی از مقداری سوپ میل کنید.

استراحت کافی. سعی کنید هر شب 7 تا 9 ساعت بخوابید زیرا کمتر از این مقدار باعث میشود پرخوری کنید. دلیلش این است که کمبود خواب میتواند سطح لپتین را کاهش دهد. لپتین هورمونی است که به ما میگوید چه زمانی به اندازه کافی غذا خورده ایم. کم خوابی همچنین سطح گرلین را نیز بالا میبرد. گرلین هورمونی است که به بدن پیام میدهد که باید غذا بخورد.

نوشته های مرتبط :

 1. 8 استراتژی کم کردن ساده وزن
 2. برای کمک به بهبود دستگاه گوارش این 6 شیوه ساده را بخوانید
 3. 6 راه ساده برای جلوگیری از آسیب مو
 4. ارزشمند ترین توصیه ها برای کاهش وزن با رژیم ساده
 5. چند نکته ساده در رژیم غذایی روزانه
 6. برای جلوگیری از خطر ابتلا به سرطان این 22 روش را جدی بگیرید-بخش1
 7. مهم ترین و ساده ترین کار برای کاهش وزن
 8. اگر به دنبال راهی برای درمان بد غذایی کودک خود هستید بخوانید
 9. راه حلی برای جلوگیری از چاقی کودکان
 10. پرخوری در شب از علت تا درمان
 11. با صبحانه از چاق شدن جلوگیری کنید
 12. با این روش ها جلوی پرخوری خود را بگیرید
 13. برای جلوگیری از بیماری های قلبی این نکات را رعایت کنید
 14. برای ناشتایی چای نخورید
 15. راههای ساده برای بهبود هضم دستگاه گوارش
 16. برای جلوگیری و کنترل آکنه چه بخوریم؟
 17. اگر می خواهید اندامی خوش فرم داشته باشید بخوانید
 18. رژیم غذایی ساده برای سرطان روده بزرگ
 19. ساده ترین روش برای تقویت و حفظ سلامت حافظه
 20. 5نکته برای جلوگیری از بیماری PMS

YARPP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.