پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۸:۳۸

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهدی صدیقی، ظهر پنجشنبه در دومین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه روح الله استان مرکزی، ضمن تسلیت…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار مهدی صدیقی، ظهر پنجشنبه در دومین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی سپاه روح الله استان مرکزی، ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام حسین) ع) و ۷۲ تن از یاران با وفای ایشان، افزود: اباعبدالله الحسین (ع) برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر و اصلاح دین جدش رسول اکرم (ص) قیام کرد.

وی با بیان اینکه امروز پس از گذشت هزار و ۴۰۰ سال، ایران با رهبری امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب از زیر ظلم و جور طاغوتیان بیرون آمده و در دنیا حرفی برای گفتن دارد، افزود: امام خمینی (ره) نهضتی به پا کرد که ادامه نهضت عاشورا بود و امروز برای استمرار آن باید ما هم به همان سبک پیش رویم و از آن نهضت پاسداری کنیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه امروز ما پاسدار و نگهبان حکومت اسلامی هستیم، اظافه کرد: این مهم با اقتدا به شهدای کربلا و شهدای انقلاب تحقق می یابد.

صدیقی با بیان اینکه شهدا در زمان نیاز ندای رهبر را لبیک گفته و در برابر ظلم ایستادگی کردند، تصریح کرد: شهدا می دانستند که انقلاب اسلامی با جنگ نابرابری مشابه قیام عاشورایی امام حسین (ع) آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه شهدا خط و مشی امام حسین (ع) و شهدای کربلا را دنبال کردند، افزود: مستکبران شرق و غرب با تمام تجهیزات و امکانات و سلاح ها به میدان آمدند و این نور ایمان و اعتقاد و توکل رزمندگان اسلام بود که در برابر آنان ایستاد.

پیروی و پشتیبانی از ولایت فقیه خواسته شهدا

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه خواسته شهدا که در وصیت نامه های آنان ذکر شده بود پیروی و پشتیبانی از ولایت فقیه است، افزود: ولایت فقیه جانشین بر حق امام عصر (عج) بوده و با پیروی از ایشان به سر منزل مقصود خواهیم رسید.

صدیقی با بیان اینکه شهدای تدارکات و پشتیبانی فعالیت های مطلوبی در دوران دفاع مقدس و جنگ نابرابر داشتند، اضافه کرد: آنان برای انتقال مایحتاج رزمندگان با عمل به خطرات موجود وسایل مورد نیاز رزمندگان را به گردان ها می رساندند.

وی تصریح کرد: امروز هم ما باید با تقویت ایمان و معرفت و شناخت و آگاهی دنباله رو راه شهدا باشیم و از اسلام و انقلاب در برابر دست ابرقدرت های پوشالی شرق و غرب دفاع کنیم.Bottom of Form

سلوک شهدا، سلوک ولایت مدارانه بود

یک استاد حوزه و دانشگاه در این یادواره با بیان اینکه سلوک عاشورایی شهدا از اهمیت والایی برخوردا است، گفت: شهدا تحت امر ولی خود و در رکاب ایشان با ظلم و ستم مبارزه کردند.

حجت الاسلام حسین جوشقانیان با اشاره به اینکه نزدیک به یک پنجم شهدای انقلاب در سنین نوجوانی سال بودند، افزود: این شهدا دنباله رو سربازان شهید امام حسین (ع) در کربلا بودند.

وی ادامه داد: وقتی انسان در مدار نگاه و مغناطیس ولایت قرار گیرد مورد توجه حق بوده و پیرو ولی امر خود به کمال می رسد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ارتباط شهدا و امام عصر (ع) و سلوک عاشورایی ایشان سبب پیروی از ولایت فقیه شد، گفت: همه حرکات و رفتار ما باید در راه ولایت فقیه باشد.

حجت الاسلام جوشقانیان با تاکید بر اینکه اولین و مهمترین ویژگی شهدا سلوک ولایت مدارانه ایشان بود، اظهار کرد: شهدا به فرمان امام و رهبر خود به میدان های نبرد قدم گذاشته و در راه حق خون دادند.

وی با بیان اینکه سلوک مومنانه از دیگر ویژگی شهدا بود، اضافه کرد: شهدا باور قوی، خداشناسی، خدا باوری و خدامحوری را در خود تقویت کردند و این مهم سبب تقویت کمال الهی در آنان شد.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: در جامعه کنونی خداشناسای، خداباوری و خدامحوری آنگونه که باید نیست و کمرنگ شده است.

جوشقانیان با بیان اینکه امپراطوری شرق و غرب در جنگ با هم یکپارچه شدند و چون دو تیغه قیچی برای انقراض و انهدام ایران اسلامی با سلاح ها، موشک ها و هواپیماهای خود به دستگیری از عراق رفتند، گفت: با این وجود نوجوانان و جوانان غیور با سلاح ایمان و لبیک به رهبر به میدان رفته و پیروز شدند.

وی با اشاره به اینکه اگر می خواهیم نصرت ولی خدا، احکام خدا و دوستان خدا در زندگی ما رواج یابد وامداد و نصرت الهی را ببینیم، افزود: باید امر به معروف و نهی از منکر را به تاسی از سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) به پا داریم.

اسیدپاشی یک جنایت وحشیانه است
این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر ویژگی ائمه (س) بوده و ما نیز در این مسیر گام برداشتیم، اضافه کرد: برخی افراد از خدا بی خبر و ناجوانمردان با اعمال ناشایستی چون اسیدپاشی، این جنایات را به عامران به معروف و ناهیان از منکر نسبت داده و درصدد بد جلوه دادن دین و دینداران هستند.

حجت الاسلام جوشقانیان ادامه داد: حتی افرادی که از بهره هوشی کمی برخوردار باشند، می دانند که امت مسلمان ایران با تاسی از امام حسین (ع) و شهدای انقلاب تمام هستی خود را برای دفاع از این مرز و بوم و ناموس خود فداکرده و می کنند.

وی اظهار کرد: این اعمال شنیع و وحشیانه را تنها دشمنان تا دندان مسلح نظام برای ایجاد رعب و وحشت و دین گریزی انجام می دهند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: وظیفه ما با وجود توطئه های بسیار دشمنان آگاهی و بصیرت برای مقابله با دشمنان و خنثی کردن توطئه های آنان است.

گفتنی است، در این مراسم که با حضور مسوولان استان، خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران مرم شهید پرور اراک برگزار شد، از خانواده شهدای شاخص تدارکات و پشتیبانی استان مرکزی تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *