دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۲:۵۳

معاون سابق فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام معتقد است: بازنشستگی عصاره‌ سال‌های تجربه و قله فرهیختگی در چشم‌انداز صعود…

معاون سابق فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام معتقد است: بازنشستگی عصاره‌ سال‌های تجربه و قله فرهیختگی در چشم‌انداز صعود فردی است که مسئولیت سی ساله‌ای را پذیرفته است.

«صادق اکبری» با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، اظهارکرد: بازنشستگی در برداشت عام به دورانی اطلاق می‌شود که یک فرد دیگر توانایی و فرصت لازم برای اشتغال ندارد، اما این تعریف منسوخی است و با آموزه‌های دینی هم‌خوانی ندارد چون خداوند در سوره انشراح آیه‌ی 7 می‌فرمایند: «فاذا فَرغتَ فَانصَب» ای پیامبر وقتی فارغ شدی تازه باید کارنو و تازه‌ای را شروع کنی. پس از منظر دینی، بیکاری فعل پسندیده‌ای نیست.

وی با بیان اینکه ما بسیاری از افراد را می‌شناسیم که بازنشسته هستند و در ایام بازنشستگی در نهادهای غیر دولتی اشتغال دارند، ادامه داد: پس می‌توان گفت بازنشستگی واژه قابل دفاعی نیست بلکه عصاره‌ سال‌های تجربه و قله فرهیختگی در چشم‌انداز صعود فردی است که مسئولیت سی ساله‌ای را پذیرفته است.

این پژوهشگر و فعال فرهنگی تصریح کرد: بازنشستگی پایان نیست، بلکه مرور کارا و هدفمند اندوخته‌های تجربی است که بی‌تردید به سود جامعه است. به نظر می‌رسد هدایت وضعیت فعالی به شرایطی که در آن بازنشسته، یک ذخیره تجربی قابل برداشت باشد نیازمند ویرایش از سوی حوزه قانونگذاری است.

اکبری در پاسخ به این سوال ایسنا که چگونه در تجربه‌های متنوع شغلی وارد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شدید؟ اظهار کرد: کودکان و نوجوانان سرمایه‌های هر جامعه‌ای هستند و این سرمایه‌ها به مراقبت نیاز دارند. با حجم عداوت و ستیزه‌جویی دشمنان خوشبختی این ملت مراقبت از این نسل نیاز به برنامه‌ریزی علمی و اهتمام جدی دارد، مسئولیت ما در قبال این نسل بسیار سنگین است.

این پژوهشگر اجتماعی تصریح کرد: این دانایی و وقوف به ارزش‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی باید به کودکان منتقل گردد چون اگر خوب تفهیم شوند بزرگ که شدند تکلیف و رسالتشان را در انتقال این ارزش‌ها به نسل بعدی می‌دانند.

وی گفت: کار با کودکان و نوجوانان کاری بنیادی است و عاقبت به خیری اجتماعی و ملی را با خود خواهد آورد و بنده با این باور در کنار فرصت‌های شغلی دیگر این مسئولیت را پذیرفتم.

معاون سابق فرهنگی کانون فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام ابراز امیدواری کرد: مدیران در عزل و نصب‌هایی که انجام می‌دهند بیش از هر معیار دیگری به شایستگی‌های الزامی توجه کنند.

به گزارش ایسنا، «صادق اکبری» فعالیت در جهاد سازندگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، آموزش و پرورش را قبل از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام در کارنامه‌ی فرهنگی خود دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *