سه شنبه، ۱۰ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۰

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈرضا رحیمیˈ عصر دوشنبه در مراسم روز ملی صنعت و معدن که در سرسرای جلسات اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈرضا رحیمیˈ عصر دوشنبه در مراسم روز ملی صنعت و معدن که در سرسرای جلسات اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مجموع واحدهای صنعتی و معدنی کرمانشاه زمینه اشتغالزایی 28 هزار و 48 نفر را فراهم آورده اند.

وی افزود: کرمانشاه در خصوص تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی رتبه 25 کشور، از لحاظ سرمایه گذاری رتبه 17 و از لحاظ اشتغالزایی نیز رتبه 21 کشور را به خود اختصاص داده است.

رحیمی خاطرنشان کرد: تا پایان خرداد ماه جاری یک هزار و 326 جوار تاسیساتی صنعتی در کرمانشاه با سرمایه گذاری 116 هزار و 359 میلیارد ریال صادر شده که این تعداد زمینه اشتغال 44 هزار و 15 نفر را فراهم آورده است.

وی، رتبه کرمانشاه در خصوص جواز تاسیس صنعتی را در کشور 21، در خصوص سرمایه گذاری 17 و در خصوص اشتغالزایی نیز 19عنوان کرد.

مدیرکل صنعت و معدن و تجارت کرمانشاه همچنین به مهمترین محصولات تولیدی استان در بخش صنعت و معدن نیز اشاره کرد و گفت: سیمان با سه میلیون و 600 هزار تن در سال، محصولات پتروشیمی با یک میلیون و 300 هزار تن و فولاد با 400 هزار تن به ترتیب در جایگاه های اول تا سوم محصولات تولیدی قرار گرفته اند.

رحیمی در ادامه نقش صنعتگران را در پیشبرد اهداف تولیدی استان بسیار مهم ارزیابی و ابراز امیدواری کرد در دولت تدبیر و امید مشکلات این گروه زحمتکش به حداقل خود برسد.

وی در پایان خواستار توجه ویژه مسوولین ارشد استان به راه اندازی و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی شد و آن را در رونق و توسعه استان بسیار موثر ارزیابی کرد.

7458/567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.