پنجشنبه، ۳۰ فروردین ۹۷ - ۱۱:۲۲

برترین بالگردهای نظامی جهان با قابلیت‌هایی پیشرفته اگر چه انگشت شمارند اما به این دلیل که بالگردها بهترین و کاربردی‌ ترین وسیله نظامی…

برترین بالگردهای نظامی جهان با قابلیت‌هایی پیشرفته اگر چه انگشت شمارند اما به این دلیل که بالگردها بهترین و کاربردی‌ ترین وسیله نظامی برای رسیدن به میادین نبرد محسوب می‌شوند از این جهت اهمیت دارند که بهترین ابزار تدارکاتی برای رساندن نیروها و تجهیزات به خط مقدم هستند. بنابراین بسیاری از عملیات‌های جنگی و نجات به کمک بالگردها انجام می شود. استفاده از بالگرد در میدان نبرد نخستین بار در جنگ جهانی دوم صورت گرفت و از آن زمان به بعد این پرنده آهنین به یک ابزار کابردی در این زمینه تبدیل شد. ما در میهن پست ۱۰ بالگرد نظامی برتر جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

بالگرد Z-10  : یکی از برترین بالگردهای نظامی جهان بالگرد تهاجمی Z-10 است که مابین سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی توسط ارتش چین معرفی شد و از آن زمان به بعد مرکز مربوطه به طور کاربردی این بالگرد را در عملیات‌های مختلف مورد استفاده قرار داد. این بالگرد از استانداردها و قابلیت‌های پیشرفته زیادی پشتیبانی می‌کند و توان حمله بالا دارد.

برترین بالگردهای نظامی جهان

بالگرد Z-10 ارتش چین

بالگرد MI 24-Hind روسی : این بالگرد نیز یکی دیگر از برترین بالگردهای نظامی جهان و مجهز به سلاح‌های مختلف است که می‌تواند در خانواده بالگردهای تهاجمی طبقه‌بندی شود. این بالگرد قابلیت جابجایی نیروهای نظامی را هم دارد و یک اتفاق ویژه برای حمل ۸ سرنشین در آن تعبیه شده است.

برترین بالگردهای نظامی جهان

بالگرد MI 24-Hind روسی

بالگرد AH-2 Rooivailk : این بالگرد تهاجمی در کارخانه Denel در آفریقای جنوبی ساخته شده است. هم‌اکنون ارتش آفریقای جنوبی این بالگرد را مورد استفاده قرار می‌دهد و البته تنها ۱۲ دستگاه از آن ساخته شده است. این بالگردها بسیار قدرتمند هستند و برای آنها قابلیت مانور بالا در نظر گرفته شده است.

برترین بالگردهای نظامی جهان

بالگرد AH-2 Rooivailk ارتش آفریقای جنوبی

بالگرد Super Cobra AH-1W : این بالگرد جنگی در ارتش آمریکا طراحی و ساخته شده و در حالی توسط کارشناسان به عنوان یکی از برترین بالگردهای نظامی جهان معرفی می شود که بالگرد Super Cobra AH-1W مجهز به دو موتور مجزا یک گزینه مناسب برای ارتش آمریکا محسوب می‌شود و این خانواده از بالگردهای آمریکایی در بسیاری از میدان‌های نبرد حضور داشته‌اند.

بالگرد Super Cobra AH-1W

بالگرد Super Cobra AH-1W ارتش امریکا

بالگرد A-129‌ ایتالیا و بالگرد T-129 ترکیه : بالگرد A-129 که از آن با نام Agusta A129 هم یاد می‌شود، یکی از بهترین بالگردهای تهاجمی جهان است که در کارخانه Agusta ایتالیا طراحی و تولید شده است. این پرنده آهنین نخستین بالگردی محسوب می‌شود که در اروپای غربی طراحی و تولید شد. یکی دیگر از مدل‌های آن Agusta Westland T-129 ATAK نام دارد که صنایع هوانوردی ترکیه طراحی آن را برعهده گرفت.

برترین بالگردهای نظامی جهان

بالگرد A-129‌ ایتالیا و بالگرد T-129 ترکیه

بالگرد AH-1Z Viper : این بالگرد به واسطه انعطاف بالا، قابلیت‌های فراوان و امکان شرکت در انواع مختلف حملات تهاجمی شهرت زیادی دارد. این شرکت بالگرد را شرکت Marine Corps وابسته به ارتش آمریکا تولید کرد و برای آن دو موتر مجزا در نظر گرفته شده است.

برترین بالگردهای نظامی جهان

بالگرد AH-1Z Viper

بالگرد Eurocopter Tiger : از این بالگرد به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های تهاجمی و نظامی یاد می‌شود که در کارخانه Eurocopter در کشور آلمان تولید شده است. البته باید گفت کشورهای فرانسه و اسپانیا نیز همین بالگرد را با نام Tiger مورد استفاده قرار می‌دهند. این یک بالگرد تهاجمی پرقدرت در جهان است که به دو موتور توربوشَفت MTU Turbomeca مجهز شده است.

بالگرد Eurocopter Tiger

بالگرد Eurocopter Tiger

بالگرد MI-28H Havoc – این بالگرد تهاجمی با شرایط آب‌وهوایی مختلف سازگار است، در شب و روز کاربرد فراوان دارد و سیستم ضد-زره برای آن در نظر گرفته شده است. وظیفه طراحی و تولید این بالگرد را روسیه برعهده داشت و همچنین از آن به عنوان یکی از بهترین بالگردهای نظامی جهانی یاد می‌شود که برای آن ظرفیت دو سرنشین در نظر گرفته شده است.

برترین بالگردهای نظامی جهان

بالگرد Eurocopter Tiger

بالگرد Kamov KA-50/KA-52 : از این بالگرد روسی با نام «کوسه سیاه» هم یاد می‌شود و در حالی که تنها ظرفیت یک سرنشین را دارد، به عنوان یکی از بهترین بالگردهای تهاجمی جهان معرفی شده است. برای این بالگرد سیستم محور چرخان ویژه استفاده شده است. این بالگرد نخستین بار در دهه ۱۹۸۰ میلادی طراحی شد.

برترین بالگردهای نظامی جهان

بالگرد Kamov KA-50/KA-52

بالگرد AH-64D Apache Long Bow : این محصول را می‌توان بهترین و کامل‌ترین بالگرد تهاجمی و نظامی جهان دانست. این بالگرد قوی‌ترین سیستم سلاحی ضد-زرهی را در خود جا داده است.

برترین بالگردهای نظامی جهان

بالگرد AH-64D Apache Long Bow

این بالگرد می‌تواند در ماموریت‌های مبارزه‌ای در روز و شب شرکت کند و شرایط آب‌وهوایی مختلف مشکلی را برای آن ایجاد نمی‌کند.

7 دیدگاه برای “برترین بالگردهای نظامی جهان با قابلیت‌هایی پیشرفته + عکس”

 1. ناشناس گفت:

  فکر میکنم روسیه خیلی بیشتر از اینا بالگرد نظامی داشته باشه

 2. شکوفه گفت:

  واقعا برترین هستن

  1. کهن دژ گفت:

   برترین که نمیشه گفت بنظرم ولی در کل خوب هستند

 3. شیوانا گفت:

  بالگردهای بهتر از این هم وجود داره

 4. عدنان گفت:

  توضیحاتش کمه

 5. سنجاقک گفت:

  اطلاعات خوبی در اختیارمون گذاشتید

 6. سامیار گفت:

  ایران بالگرد نظامی نداره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *