یکشنبه، ۱۰ بهمن ۹۵ - ۱۰:۲۹
برج های دوقلو

برج‌ های دوقلوی تایوان یکی از بلند ترین آسمان خراش های جهان هستند که در تایپه تایوان قرار گرفته‌ اند.  این ساختمان ها…

برج‌ های دوقلوی تایوان یکی از بلند ترین آسمان خراش های جهان هستند که در تایپه تایوان قرار گرفته‌ اند.  این ساختمان ها که جزء مجلل ترین برج های دوقلو تایوان محسوب می شوند هر یک  ۴۰ آپارتمان فعال دارند و ۲۳۰۰۰ درخت و بوته را در خود جای داده اند این گیاهان که با کل درختان پارک مرکزی نیویورک برابری دارند با تولید حجم زیادی اکسیژن و مصرف دی اکسید کربن هر لحظه نفسی تازه به شهر داده و از آلودگی هوا می کاهند.امروزه توجه بیشتری به گیاهان به عنوان چاره‌ ای بر آلودگی هوا در شهر ها معطوف شده است، چرا که گیاهان طی فرایند فتوسنتز کربن با جذب دی اکسید کربن و تبدیل آن به اکسیژن بطور طبیعی کربن اضافی هوا را جذب می‌ کنند. همچنین طی فرایند فتوسنتز ، برگ درختان بخشی از دی اکسید را از محیط خارج می‌ کند. ساخت برج های دوقلو در تایوان ، را می توان به عنوان نمادی از تلاش برای داشتن هوایی پاک و سالم در نظر گرفت و چه خوب است که از این برج ها در اقسا نقاط جهان نیز ساخته شود.

وینسنت کالبات که طراحی این برج های دوقلو باشکوه را بر عهده داشت اظهار کرده که :

گیاهانی که این ساختمان را مزین کرده اند حدود ۱۳۰ تن دی اکسید کربن که معادل تولید سالانه ۲۷ ماشین از این گاز در سال است را جذب می کند.

جالب است بدانید که بر اساس تحقیقات انجام شده توسط دانمشندان ، برگ درختان آپارتمانی توانایی جذب آلودگی در مقادیر کم و ریشه گیاهان به کمک فیلتر کربن فعال توانایی دفع آلودگی تا حد بسیار بالاتری را دارا هستند. این فیلتر ها در اطراف ریشه های گیاه قبل از آنکه آلودگی تجمع پیدا کند ، آنها را از بین برده و باعث کاهش قابل توجه آلودگی ها می‌ شوند.

[highlight]منبع :[/highlight] pichome.

3 دیدگاه برای “برج های دوقلو تایپه در تایوان که به این شهر هوای تازه می دهند”

  1. هدیه گفت:

    چه برج های باحالی

  2. مهسا گفت:

    واقعا محشره

  3. مهدیار گفت:

    این ایده رو من رو پشت بوم خونه های ایرانی دیدم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *