شنبه، ۰۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، در اين جلسه ابتدا چند نماينده از سوي مردم به بيان مهمترين نيازها و خواسته ها و مشكلات اين…

به گزارش خبرنگار مهر، در اين جلسه ابتدا چند نماينده از سوي مردم به بيان مهمترين نيازها و خواسته ها و مشكلات اين منطقه پرداختند و سپس نماينده مردم يزد و اشكذر، فرماندار يزد، معاون اداره كل ورزش و جوانان، مديرعامل شركت توزيع برق و …. به سئوالات و درخواستهاي مردم پاسخ دادند.

محمدصالح جوكار در سخنان خود ابتدا به طرح مسائل روز جامعه به ويژه مسائل اقتصادي پرداخت و اظهار داشت: در اقتصاد مقاومتی باید نظارت ها قوی شود در حالي كه متاسفانه در برخی موارد نظارت در کشور فشل است و باید اصلاح شود.

رئيس مجمع نمايندگان استان يزد بيان كرد: اینکه جوانی برای وام اشتغال با انواع و اقسام مشکلات مواجه باشد و در مقابل 90 هزار میلیارد تومان در اختیار 400 نفر قرار گیرد، شايسته كشور اسلامي نيست.

وي افزود: افرادی که دو هزار و سه هزار میلیارد وام می گیرند بر چه اساسی است در حالي كه اين وام باید وام به جوانان داده شود تا تولیدات خود را تجاری کرده و در جهت تعالی کشور گام برداریم.

جوکار افزود: رابطه با غرب مشکلات را حل نخواهد کرد که عده ای همواره به دنبال آن هستند بلکه باید راه را برای حضور مردم و شرکت های دانش بنیان و جوانان باز کرد و اگر سیستم بانکی ما اصلاح نشود راه به جایی نخواهیم برد.

تصميم گيري براي مردم در اتاق در بسته راهگشا و كاربردي نيست

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری این نشست ها در جمع مردم باعث رفع مشکلات مردم می شود، گفت: در اتاق دربسته نشستن و تصممیم گیری کردن خطاست و حضور در جمع مردم و مشکلی را از یک مومن حل کردن باعث افتخار است.

جوكار ادامه داد: برای پیگیری موارد مطرح شده در این نشست نماینده ای از طرف مردم محله مسجد موسی ابن جعفر(ع) يا کوچه زیبا مشخص شود تا صورتجلسه تنظیم شده را برای اجرایی شدن پیگیری نماید تا در نشست بعدی این مصوبات بر روی زمین نماینده باشد.

فرماندار یزد  نیز در این جلسه اظهار داشت: كاهش آلودگی و آلاینده‌های سطح شهر یزد از اولویت های کاری در فرمانداری است و به شکل جدی در حال پیگیری آن هستیم.

فرماندار يزد

محمود شاکری شمسی افزود: يكي از مواردي كه به شدت براي مردم آزار دهنده بود، جمع آوري کودهای گوسفندی در بلوار بهمن بود که چهره زشتی به شهر داده بود و مردم دچار عذاب بودند كه اين امر با جديت پيگيري و رفع شد و اكنون نيز به دنبال برخورد جدي با كشتار و ذبح دام در گاراژها هستيم.

رفع مشكلات كوره هاي آجرپزي به شكل ضربتي امكان پذير نيست

فرماندار یزد گفت: در مورد کوره های آجرپزی که بخش قابل توجهی از صنعت یزد هستند نیز تصمیمات زیادی در دست اجرا ست ولی مردم باید متوجه باشند که با آلایندگی کوره‌های آجرپزی نمی ‌توان به صورت ضربتی برخورد کرد.

شاکری شمسی رفع مشكل كوره ها در دستور كار استان و شهرستان است و به مرور زمان انجام مي شود و مردم نباید انتظار کار ضربتی داشته باشند چرا که اولا این کوره‌ها بخشی از صنعت ما را تشکیل می‌ دهند و از سوی دیگر این کوره‌ ها حجم قابل توجهی اشتغال ايجاد كرده اند و نمی ‌توان به صورت ضربتی آنها را تغییر داد اما برنامه ‌ریزی ها انجام شده و محل انتقال آنها انتخاب شده و پیگیری می ‌شود که طبق برنامه‌ریزی انجام شده، این کوره‌ ها منتقل شوند.

وی در مورد گلایه مردم از طعم بد آب و کمبود فشار آب شرب نيز اظهار داشت: مردم بحث آب را در شهرستان یزد جدی بگیرند، امسال دو مورد قطعی آب در یزد داشتیم و با توجه به آمار و ارقام، بارش باران نسبت به سنوات قبل بسیار پایین ‌تر بوده است.

امسال تابستاني گرمتر و سخت‌تر از پارسال داريم/ مردم در مصرف آب صرفه جويي كنند

فرماندار یزد ادامه داد: موضوع دوم هم این است که نسبت به سال‌های قبل، تابستان امسال بسیار گرمتر است و به طور قطع با مشکل آب برخورد می‌ کنیم و از مردم درخواست داریم حتما در مصرف آب صرفه ‌جویی داشته باشند و هر چند به دنبال پیگیری این موضوع هستیم و با تشکیل ستاد مدیریت بحران این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

شاکری شمسی افزود: آبی که در حال حاضر در منازل مردم است، آب انتقالی است و از کیفیت خوبی برخوردار است و البته اگر به مشکل برخورد کنیم، مجبور هستیم آب ‌های دیگری وارد شبکه کنیم.

جوكار و صحتي در جمع مردم كوچه زيبا

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان یزد  نیز در این نشست گفت: متاسفانه در محلات قدیمی زمینی نیست که در اختیار اداره ورزش و جوانان باشد تا نسبت به ایجاد ورزشگاه اقدام کند اما در محلاتی از سطح شهر، زمین‌ هایی در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار گرفت و ما این زمین ها را تبدیل به زمین ورزشی کردیم.

شهرداري در زمينه احداث زمين هاي ورزشي همكاري كند

علی اصغر حسینی افزود: اگر زمینی وجود داشته باشد که از طرف شهرداری و یا شورای اسلامی شهر یزد قابل واگذاری باشد، ما با توجه به ابعاد زمینی که در اختیارمان قرار می‌گیرد، برنامه‌ ریزی لازم را انجام می ‌دهیم.

 وی ادامه داد: البته الان هم در محل  کوچه زیبا و مسجد موسی ابن جعفر(ع) مجموعه‌ های ورزشی مناسبی وجود دارد که توسط بخش خصوصی در حال فعالیت هستند و خدمات خوبی هم ارائه می‌ کنند اما  با این حال این آمادگی را داریم که در این زمینه وارد شده و فعالیت کنیم.

حسینی افزود: در حال حاضر از لحاظ بودجه دولتی و اعتبارات استانی و ملی با مشکل مواجه هستیم و اگر بتوانیم همین 90 پروژه نیمه تمام را تکمیل کنیم هم خوب است و ما در حد توانمان فعالیت‌هایی که می ‌توانیم در زمینه ورزش و جوانان انجام دهیم را پیگیری می ‌کنیم اما شورای شهر و شهرداری هم بايد اقداماتی در این زمینه انجام دهند.

معاون اداره کل ورزش و جوانان استان یزد  گفت: شهرداری عوارض زیادی می گیرد و قسمتی از آن را در مورد شادابی مردم هزینه کند چرا که در مورد سرانه ورزشی به ویژه در مورد ورزش بانوان با کمبود مواجه هستیم و هر چند فعالیت در زمینه ورزشی وظیفه و افتخارماست اما شهرداری و شورای شهر یزد هم در این زمینه اقدامات عملی بیشتری داشته باشند.

نصب پل عابر پياده و آسفالت كوچه زيبا تا پايان سال

شهردار منطقه دو يزد نيز در اين جلسه اظهار داشت: تا پایان امسال نسبت به نصب پل عابر پیاده مکانیزه اقدام خواهد شد.

كاشفي خاطرنشان كرد: در تعریض معابر اگر همکاری و همیاری مردم نباشد شهرداری در امور مختلف موفق نخواهد بود و اعلام آمادگی می کنیم افرادی که ملک آنها در طرح تعریض قرار دارد در بازسازی و حصارکشی کمک خواهیم كرد و در مورد ساماندهی و آسفالت نیز همکاری خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان یزد نیز در این نشست گفت: حسینیه ها و مساجد در زمینه قبوض برق هیچگونه هزینه ای را نمی پردازند و طبق قانون رایگان است اما از مردم تقاضا داریم نهايت صرفه جویی را در این زمینه داشته باشند.

محمدرضا صحتی افزود: در اعیاد مختلف و به ویژه نیمه شعبان در سطح شهر چراغانی و جشن هایی برگزار می شود که مسجد موسی بن جعفر (ع) یکی از برترین این جشنها است و از مردم تقاضا داریم براي نصب انشعاب برق برای ریسه کشی و چراغانی حتما به شرکت توزیع برق مراجعه کنند و ما همکاری لازم را خواهیم داشت.

وي بيان كرد: نصب غیراستاندارد انشعابات در جشن ها باعث خسارت به اهالی محل و خطوط برق شده و خدای نکرده ضرر جانی نیز خواهد داشت بنابراين درخواست داریم مردم همکاری لازم را با این شرکت داشته باشند.

امیرحسین رادمنش، عضو شوراي شهر يزد نيز در اين جلسه در مورد گلایه مردم از آسفالت معابر اظهار داشت: از 219 میلیارد تومان بودجه شهرداری 23 میلیارد تومان مربوط به آسفالت معابر است که در صورت درخواست مردم نسبت به اصلاح آسفالت اقدام خواهد شد.

وی اظهار داشت: در مورد ایجاد فضای سبز و پارک نیز در صورتی که درخواست مردم به شورای شهر ارسال شود مساعدت لازم را خواهیم داشت و در مورد پل مکانیزه عابر پیاده نیز اقدامات لازم انجام خواهد شد.

———-

عكس: مسعود ميرجليلي

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.