سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۸

حجت الاسلام کاظم طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اهمیت نماز در نجات و هدایت انسان اظهار كرد: نماز و…

حجت الاسلام کاظم طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اهمیت نماز در نجات و هدایت انسان اظهار كرد: نماز و ترویج نماز باید اصل مهم برنامه‌های دینی و مذهبی باشد و نسل جوان امروز می تواند به وسیله نماز خود را از مشکلات ناشی از تهاجم فرهنگی نجات دهد.

وی ادامه داد: قرآن، وسیله ای برای هدایت پرهیزکاران است و خداوند با قرار دادن فطرت پاک در وجود انسان زمینه هدایت او را فراهم نموده اما، در زندگی امروزه این بسترهای هدایت گم شده و مورد غفلت قرار گرفته است.

وی با اشاره به لزوم رعایت برخی نکات در تبلیغ نماز افزود: مبلغان در تبلیغ نماز باید آن را بعنوان یک باور معرفی نمایند، زیرا این باور مایه آرامش روح و روان انسان است و در تبلیغ نماز؛ به مواردی همچون تعریف، تاثیر و نیاز به نماز در زندگی بیشتر بپردازند.

رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان قوچان با انتقاد از بی‌تفاوتی برخی ادارات و اماکن دولتی نسبت به اختصاص مکان مناسب برای اقامه نماز اظهار كرد: متاسفانه در برخی ادارات و برخی اماکن عمومی همچون پارک‌ها، مسافرخانه‌ها و رستوران‌ها مکان نامناسبی همچون زیر پله ها و اتاقک های کوچک را به نماز خانه تبدیل می کنند که این موضوع عین بی اعتنایی به نماز است.

حجت الاسلام کاظم طباطبایی در پایان خاطر نشان کرد: نماز بهترین وسیله برای حفظ انسان و دوری از انحراف و گرفتاری است و به همین منظور تبلیغ نیاز به نماز باید به یکی از ارکان اصلی تبلیغ نماز تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.