چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۹:۰۶

به گزارش خبر نگار مهر، امام جمعه فریمان بعد از ظهر چهار شنبه در همايش “مرزبانان حريم تشيع “كه با موضوع اولويت هاي…

به گزارش خبر نگار مهر، امام جمعه فریمان بعد از ظهر چهار شنبه در همايش “مرزبانان حريم تشيع “كه با موضوع اولويت هاي تبليغ در دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي برگزار شد؛ اظهار كرد: تبليغ در قرآن جايگاه بالايي دارد و در 37 سوره قرآن وارد شده است و مبلغان بايد قدر خود را بدانند زيرا در حال عمل انجامي هستند كه در اصل وظيفه پيامبران بوده است و يك امر واجب به شمار مي رود.

وي ادامه داد: در قرآن كريم براي مبلغان چند ويژگي ذكر شده است كه شهامت در بيان حق، انتقال پيام خدا و همچنين خدا ترس بودن از مهم ترين آن هاست.

حجت الاسلام طباطبايي افزود: گاهي اولويت تبليغ به گفتار ما و گاهي به عمل ماست و آنچه در هر دوي آنان بسيار مهم است تقويت پايه هاي اعتقادي مردم جامعه است.

وي ايمان در عمل را يكي از مشكلات مردم خواند و گفت: اكثر مردم ما مومن هستند و در باور خود ايمان دارند اما مشكل امروز ما اين است كه آنان در عمل خود اين ايمان را نشان نمي دهند و در اينجا هست كه نقش روحانيون براي اصلاح اين رفتار مشخص مي شود.

امام جمعه فريمان بيان كرد: برخي از منبر هاي ما فقط سرگرمي است زيرا روحانيون به دليل ضعف در مطالعه عقبه خوبي براي سخنراني ندارند.

وي با اشاره به نكات مهم در تبليغ دين گفت: ماه محرم ماه انسجام است و نبايد حرفي زد كه در بين مسلمانان ايجاد تفرقه و شكاف شود هرچند كه ما به اعتقادات خود پايبند هستيم.

امام جمعه فريمان جايگاه تبيين جايگاه نظام را در تبليغ مهم خواند و گفت: يكي از موضوعاتي كه در تبليغ روحانيون بايد به آن بپردازند، تببين جايگاه رهبري، امام و انقلاب اسلامي است و امام جماعتي كه بگويد به اين موارد كاري ندارد، امام جماعت خوبي نيست.

حجت الاسلام طباطبايي افزود: سخنراني و بيان مسائل بسيار خوب است اما روحانيون بايد بدانند كه روضه خواني نمك سخنراني است ضمن اينكه بايد توجه كنند كه روضه خواندن آنان با مداحان تفاوت كند.

امام جمعه فريمان در پايان گفت: مبليغين در دوران تبليغ بايد به نوجوانان و دانش آموزان توجه ويژه اي داشته باشند و همچنين در روستا و يا شهري كه به تبليغ مشغول است، بتواند با مردم آنجا ارتباط خوبي برقرار کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.