شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۱۱

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر ضرورت حفظ فضای آرامش در کشور نسبت به تحرکات برخی جریانات برای از بین بردن…

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر ضرورت حفظ فضای آرامش در کشور نسبت به تحرکات برخی جریانات برای از بین بردن فضای امید در جامعه هشدار داد و گفت: هرگونه سنگ اندازی در برابر فعالیت‌های دولت جفا به انقلاب و نظام است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف در دیدار جمعی از نمایندگان ادوار مجلس دانش آموزی و گروهی از جوانان اصلاح طلب با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های اصلی انقلاب تكیه به جوانان است كه در همه حال یار و یاور انقلاب بوده‌اند، گفت: باید از ذكر شعار در خصوص جوانان گذر كرد و واقعاً به آنها در عرصه عمل میدان حضور و حركت داد.در دهه اول انقلاب جوانانی که تجربه کار گروهی و تشکیلاتی داشتند توانستند بخاطر اعتماد نظام به آنها، در مدیریت کلان و میانی دولت قرار بگیرند و تاثیر گذار هم بودند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید به توانمندی جوانان اعتماد کنند، خاطرنشان کرد: رسالت نسل اولی ها نباید تنها فتح پاستور و بهارستان باشد، بلکه باید تجربیات خود را به نسل سومی‌ها منتقل کنند تا زمینه رشد و شکوفایی بیشتر کشور با حضور نیروهای تازه نفس فراهم شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نقش موثر تشکلهای مردمی، اظهار داشت: مردم‌سالاری بدون حضور تشكلهای غیر دولتی و مردمی معنا و مفهومی ندارد، در مقاطعی نگاه قیم‌مابانه به تشکلهای مردم نهاد وجود داشت که چنین نگاهی باعث محدود شدن فعالیت تشکلها شد.

وی با اشاره به تجربه موفق تشکیل مجلس دانش آموزی در دولت اصلاحات، تاکید کرد:نفس تشکیل چنین مجالسی و جرات دادن به جوانان برای اظهار نظر بسیار موثر است. باید بگذاریم جوانان تجربه كنند، اشتباه كنند اما خودشان روی پای خودشان بایستند و به پیش بروند تا از میان آنان مدیرانی لایق و شایسته به میدان بیایند.

عارف با تاکید بر اینکه مجلس دانش آموزی باید مرکزی برای کادر سازی و تربیت نیرو باشد، تصریح کرد: در دولت قبلی، مسئولین نهادهای مدنی را رقیب خود می‌دانستند که اشتباه بزرگی کردند در حالیکه اسلام با تاکید بر “ید الله مع الجماعه” به فعالیت‌های جمعی ارزش بسیاری قائل است، اما در گذشته عده‌ا‌ی اعتقادی به کار جمعی نداشتند و بدنبال فرد محوری بودند که البته سرانجام خوبی برایشان به ارمغان نیاورد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوالی یکی از حاضرین در جلسه درباره اظهارات برخی افراد مبنی بر زاویه داشتن اصلاح طلبان با ارزشها با رد اینگونه اظهارنظرها گفت: عده‌ای که خود سابقه ای در انقلاب نداشتند اکنون خود را انقلابی معرفی می‌کنند و ناجوانمردانه به اصلاح‌طلبان حمله می کنند در حالیکه اصلاح طلبان که همسو با خط امام(ره) هستند هیچگونه چالشی با ارزشها ندارند و دغدغه‌شان حفظ ارزشها و اجرای کامل قانون اساسی است.

وی با بیان اینکه جریانی خاص در پی اختلاف افکنی بین اصلاح‌طلبان و دولت تدبیر و امید است، خاطرنشان کرد: باید از دولت حمایت کرد و از هیچ کوششی برای تحقق برنامه های دولت فروگذار نکرد.

عارف تصریح کرد: رقیب اصلاحات گمان می کرد فاتحه اصلاح طلبی خوانده شده است، اما 24 خرداد 92 نشان داد اینگونه ادعا صرفا یک آرزویی بیش نیست. اکنون هم جریان رقیب تلاش می کنند 24 خرداد را یک تصادف وانمود کند که انشاالله با همگرایی بین اصلاح‌طلبان و استمرار پیروزی در انتخابات مجلس نشان داده خواهد شد حماسه 24 خرداد تصادف نبود بلکه واقعیتی بود که اصلاح طلبان در آن نقش موثری داشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جریان‌های سیاسی باید مسئولیت‌پذیر باشند،گفت: مسئولیت پذیری عامل رشد و ارتقاء تشکیلات و کارآمدی آن است.پذیرش مسئولیت،مقدمه اصلاح کارها و حرکت رو به جلو است و قطعا در مشارکت جدی تر مردم در فعالیت های سیاسی و اجتماعی و حضور آنان موثر است.

عارف تاکید کرد: جریان‌های سیاسی باید با درس گرفتن از خطاها و لغزش‌ها و با پوزش از مردم به خاطر اشتباهات گذشته خود، راه را برای حضور فعال تر مردم در صحنه هموار سازند.جریانات سیاسی باید بدانند که “نقد پذیری” و پذیرش “مسئولیت” پیش شرط موفقیت‌های بعدی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.