دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، علی حسینی ظهر امروز در همایش بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان و روز ملی خانواده در شهریار، انجمن…

به گزارش خبرنگار مهر، علی حسینی ظهر امروز در همایش بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان و روز ملی خانواده در شهریار، انجمن اولیا و مربیان را نقطه عطف خانه و مدرسه دانست و اظهار داشت: وضعیت موجود در هر جامعه به تربیت دیروز بستگی دارد لذا اگر بخواهیم فردایی خوب و روشن داشته باشیم باید امروز سرمایه گذاری کرده و در تربیت نسل آینده ساز کشور بکوشیم.

این مسئول عنوان کرد: پایه اصلی رشد و پیشرفت هر جامعه ای در آموزش و پرورش است چراکه بسیاری از آموزه ها و فرهنگها از طریق مدارس در فرزندان ما نهادینه می شود لذا ارتباط خوب و تعامل دو سویه والدین و مربیان آموزشی نقش بسزایی در تعلیم و تربیت صحیح آینده سازان خواهد داشت.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش ارتباط میان خانواده ها و مدارس ادامه داد: در سند تحول بنیادین نظام آموزشی کشور بیش از 21 مرتبه بحث خانواده به میان آمده و خانواده را به عنوان یک محور اصلی قرار داده است.

معاون مدیرکل دفتر برنامه ریزی انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش گفت: متاسفانه برخی مدیران مدارس هنوز به این امر باور ندارند و از ظرفیت اولیای دانش آموزان استفاده نمی کنند در حالیکه باید با ایجاد تعامل و ارتباط دو سویه، از پتانسیل و قابلیتهای اعضای انجمن اولیا و مربیان در مسیر کیفی سازی تعلیم و تربیت نهایت بهره را ببرند.

حسینی ابراز امیدواری کرد با همت خانواده ها و مربیان در مسیر تربیت فرزندانی خلاق گام برداریم تا آینده ای روشن تر از امروز برای این ممکلت و جوانانش رقم بخورد.

در پایان این مراسم مسئولان حاضر از روسای برتر انجمن اولیا و مربیان و مدیران مدارس شهرستان ( 9 کشوری، 13 استانی و 15 منطقه ای) تقدیر به عمل آوردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.