شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۱:۴۴

حجت الاسلام سید محسن محمودی در گفتگو با مهر با اشاره به درگذشت آیت الله مهدوی کنی اظهار داشت: آیت الله مهدوی کنی…

حجت الاسلام سید محسن محمودی در گفتگو با مهر با اشاره به درگذشت آیت الله مهدوی کنی اظهار داشت: آیت الله مهدوی کنی در عرصه علم و عمل قدم های بزرگ و موثری را برداشت و بی ریا به مردم و انقلاب خدمت کرد.

امام جمعه موقت ورامین دانشگاه امام صادق(ع) را از خدمات بزرگ این عالم ربانی دانست و افزود: دانشگاه امام صادق(ع) از خدمات ارزشمند این فقیه فقید بود و مهمترین ویژگی این یار صدیق امام و رهبری آن است که هیچ گاه فریفته دنیا نشد و در بزنگاه های انقلاب راه را گم نکرد.

وی سپس در پاسخ به سوالی درباره اهمیت حضور نوجوانان و جوانان در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی به سالروز تشکیل بسیج دانش آموزی اشاره کرد و ادامه داد: در جریان هشت سال دفاع مقدس نوجوانان و جوانان زیادی در جبهه حضور پیدا کردند که شهید حسین فهمیده یکی از آن ها بود که با اقتدا به حضرت قاسم برای همیشه در تاریخ جاودانه ماند.

محمودی گفت: نوجوانان و جوانان کشور در جنگ تحمیلی از حادثه عاشورا درس گرفتند و شهدای نوجوان نیز پرورش یافته کلاس کربلا بودند و امروز نیز نوجوانان ما باید عاشورایی تربیت شوند و امیدواریم آینده سازان کشور با الهام از فرهنگ عاشورا در این راه ثابت قدم باشند.

وی متذکر شد: امام راحل با شعار هیهات مناالذله اعلام کرد که هیچگاه زیربار زور و ستم قدرت های مستکبر نمی رود و تقارن 13 آبان با عاشورا این فرصت را فراهم می کند تا سخنرانان و خطبا به ماهیت استکبار ستیزی قیام عاشورا اشاره کنند.

محمودی در ادامه با اشاره به در پیش بودن ماه محرم و برخی آسیب های عزاداری تأکید کرد: برخی نوحه های نامناسب و سبک های زننده، خواندن نوحه های دروغ، قمه زنی، اصرار بر برهنه شدن عزاداران صحیح نبوده و موجب سوءاستفاده دشمن می شود و باید ابلاغ پیام عاشورا و نصیحت های عاشورایی در  مجالس امام حسین(ع) صورت گیرد.

این مسئول بیان داشت: عزاداری امام حسین باید افشاگر چهره نفاق باشد، مگر می شود از امام حسین(ع) گفت اما از آمریکا غافل بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *