سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۰۵

رئیس کمیسیون حقوقی مجلس هشتم گفت: مجلس شورای اسلامی در جهت رفع کاستی‌های قانون امر به معروف و نهی از منکر گام بردارد…

رئیس کمیسیون حقوقی مجلس هشتم گفت: مجلس شورای اسلامی در جهت رفع کاستی‌های قانون امر به معروف و نهی از منکر گام بردارد و این لایحه را از انزوا دربیاورد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛به نقل از حجت‌الاسلام والمسلمین “محمدتقی رهبر ” ،با اشاره به اهمیت تعیین حدود و کیفیت قانونی برای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: متاسفانه لایحه امر به معروف و نهی از منکر مورد بی‌مهری قرار گرفته و با وجود اینکه این لایحه از دوره هشتم مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت، همچنان این قانون بلاتکلیف است.
 
وی ادامه داد: جای تاسف است که حکم ضروری اسلام که در روایات آمده؛ “کسی که ترک امر به معروف و نهی از منکر کند، قرآن را پشت سر انداخته”، در جامعه عملی نمی‌شود، به طوری که هرکسی به خود اجازه می‌دهد که با گستاخی و جسارت به ارزش‌های اسلامی بی‌حرمتی کند و این در حالیست که اخیرا شهادت “علی خلیلی” نیز در همین رابطه بوده است.
 
حجت‌الاسلام و‌المسلمین رهبر تصریح کرد: وجود برخی پوشش‌ها که در سطح جامعه مشاهده می‌شود، برای حکومت اسلامی ننگ است و این در حالی است که متاسفانه هیچ کدام از دولت‌ها به این اصل توجه نکرده‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه دادستان کل کشور در نشست روز گذشته خود، بر ضرورت احیای امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرده‌اند، اظهار داشت: همانگونه که حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای فرمودند که به کلیه دادستانی‌ها اعلام شده که در خصوص این مسئله راسا به عنوان مدعی‌العموم وارد شوند، بنابراین ضرورت دارد که کلیه نهادهای مذکور با صحنه‌های ابتذال، بی‌بند و باوری و بد حجابی برخورد کنند.
 
رئیس کمیسیون حقوقی مجلس هشتم، اضافه کرد: از طرفی مجلس شورای اسلامی کاستی‌های این قانون را برطرف و این لایحه را از انزوا دربیاورد و از طرف دیگر مجریان قانون در نظارت بر اجرای آن جدی‌تر عمل کنند.
وی افزود: مسئولین اگر دغدغه و دلسوزی برای مردم دارند، هر چه سریعتر در احیای قانون امر به معروف و نهی از منکر بکوشند چرا که بی‌اعتنایی به این تکلیف الهی بی‌اعتنایی مردم را در پی دارد.
رئیس کمیسیون حقوقی مجلس هشتم در پایان خاطرنشان کرد: برطبق مصوبه عفاف و حجاب 26 دستگاه از جمله وزارت علوم و آموزش و پرورش، مجری گسترش فرهنگ و عفاف شده‌اند اما هیچ‌کدام این قانون را عملی نکرده‌اند، به‌طوری که قانون امر به معروف و نهی ازمنکر حتی در کلاس درس هم اجرا نمی‌شود و از این بی‌تعهدی باید فریاد سر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.