چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد شاهچراغی صبح چهارشنبه در دیدار با مسئولان بخش کشاورزی استان سمنان به مناسبت هفته جهاد…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد شاهچراغی صبح چهارشنبه در دیدار با مسئولان بخش کشاورزی استان سمنان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در محل دفتر خود، با بیان اینکه میلاد امام زمان(عج) در اعیاد شعبانیه بزرگترین عید است اظهار داشت: اسلام برای امام زمان (ع) جایگاه ویژه ای قائل است طول عمر با برکت حضرت، حکومت جهانی و پایداری حکومت صالحان بر روی زمین از ویژه گی ها امام زمان(عج) است.

 وی ادامه داد: گرفتاری ما در فاصله گرفتن از امام زمان و خداست که باید بیشتر در زندگی ما دیده شود.

نارضایتی مردم یکی از مضرات برای نظام اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان سمنان افزود: هر جا کلمه مقدس جهاد حضور داشته باشد در بعد فرهنگی، اقتصادی، علمی، جهاد کشاورزی و … به آن جا قداست می بخشد.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه در این هفته باید چند گره از مشکلات کشاورزان حل شود که  قابل ارزش است افزود: هر کس یک قدم برای نیاز و حاجت مردم بردارد مثل این است که سال های متمادی عبادت کرده است .

وی ادامه داد: باید در کارهایمان امام زمانمان را از خود راضی کنیم و عدالت را ارائه خدمت به صورت یکسان مد نظر داشته باشیم که یکی از مضرات برای نظام اسلامی نارضایتی مردم است.

جهاد و کشاورزی دو واژه‏ بسیار مهم و با ارزش در اسلام

امام جمعه سمنان تصریح کرد: در اسلام و نزد پیامبران و ائمه اطهار(ع)، بعضی واژه‏ها بسیار مهم و با ارزش هستند و از آن جمله، جهاد و کشاورزی است که هر دو دارای تقدس محسوب می‏شوند، چرا که جهاد و کشاورزی دو مسئله مهم و مسئولیتی اساسی به شمار می‏روند.

آیت الله شاهچراغی با تأکید بر اینکه باید به همه کشاورزان در سطح استان سمنان با یک نظر و دید کمک و مساعدت شود تصریح کرد: از نزدیک‏ترین تا دورترین تولید کننده استان باید مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: باید مردم را راضی نگه داریم، همان‏طور که پیامبر اکرم(ص) به صورت زبانی و عملی از کشاورزان حمایت می‏کرد و به حضرت علی(ع) فرمود که “مواظب باش به کشاورزان ستم و حقشان ضایع نشود”.

 نماینده ولی‏ فقیه در استان سمنان بیان کرد: نیاز است تا میادین عرضه مستقیم محصولات کشاورزی توسعه یابد تا هم کشاورزان سود ببرند و هم مردم ارزان‏تر بخرند.

آیت الله شاهچراغی افزود: مردم نیازمند خدمت هستند و شما مسئولان و کارکنان عامل خدمتگزاری محسوب می‏شوید و این افتخار بسیار با ارزشی است و باید آن را قدر دانست.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز در این دیدار به فرمان امام راحل برای تشکیل نهاد مقدس جهاد در راستای رفع محرومیت در روستاها اشاره کرد و افزود: جهادگران در دوران دفاع مقدس و  تجاوز دشمن به خاک میهن اسلامی ایران هم نقش بسیار مهم و بی بدیلی از خود بروز دادند.

 حجت الاسلام میرزائیان همچنین فرازهایی از پیام امام راحل (ره) به جهادگران را قرائت کرد.

تخصیص بالغ بر ۱۵۱ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های کشاورزی استان سمنان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز در این نشست از افتتاح بالغ بر ۵۰ پروژه عمرانی و تولیدی جهاد کشاورزی این استان طی هفته جهاد کشاورزی خبر داد و گفت: برای این پروژه ها افزون بر ۱۵۱ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

 سید مجید موسوی همچنین افزود: از این تعداد ۲۴ پروژه عمرانی و ۲۶ پروژه آن در بخش تولیدی به بهره برداری می رسد.

وی ضمن اشاره به اینکه با افتتاح این پروژه ها برای ۶۸۹ نفر در استان سمنان، شغل ایجاد خواهد شد اظهار داشت: از این میزان ۱۶۰ شغل به صورت مستقیم، ۳۴۹ شغل نیز  بطور غیرمستقیم و ۱۱۲ شغل هم موقت خواهد بود.

۲۲۴ خانوار از مزایای طرح های قابل افتتاح جهاد کشاورزی استان سمنان بهرهمند می شوند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: با افتتاح این پروژه‌ها، ۲۲۴ خانوار از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند و شاهد رشد و تحولی در بخش کشاورزی این استان خواهیم بود.

موسوی بیان کرد: در هفته جهاد کشاورزی در شاهرود ۱۷ پروژه، دامغان ۱۲، سرخه شش، گرمسار و آرادان هر یک چهار، مهدیشهر و سمنان هر یک سه و میامی دو پروژه عمرانی و تولیدی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این پروژه‌ها در بخش‌های مختلف نظیر تولیدات دامی، آب و خاک، باغی، دامی، منابع طبیعی و صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در استان سمنان نهایی شده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در خاتمه، شعار امسال هفته جهاد کشاوزی را “کشاورزی بستر سلامت و امنیت غذایی” ذکر کرد و افزود: دیدار مسئولان با نماینده ولی فقیه در استان، تقدیر از تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا حضور مسئولان و کارکنان بخش کشاورزی مرکز استان و شهرستان‌ها در نماز جمعه، ملاقات عمومی مسئولان بخش کشاورزی با بهره‌برداران بعد از نماز جمعه، گردهمایی تشکل‌های تعاونی و خدمات مشاوره‌ای از جمله برنامه های هفته جهاد کشاورزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.