دوشنبه، ۲۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۳۴

مدیر امور زراعت جهادکشاورزی استان از پیش بینی برداشت بالغ بر 500 تن فلفل قرمز از مزارع این استان خبر داد. امیر رضوی…

مدیر امور زراعت جهادکشاورزی استان از پیش بینی برداشت بالغ بر 500 تن فلفل قرمز از مزارع این استان خبر داد.

امیر رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان با اشاره به آغاز برداشت این محصول از مزارع استان، تصریح کرد: برداشت این محصول از شهریورماه جاری آغاز و تا اواخر مهرماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه محصول فلفل قرمز استان از کیفیت بالایی برخوردار است، اظهارکرد: عمده مزارع فلفل قرمز استان در شرق استان و خصوصاً در دهستان تاریخی فرومد واقع شده‌اند.

مدیر امور زراعت جهادکشاورزی استان با اشاره به میزان برداشت از هر واحد سطح افزود: پیش بینی می‌شود بیش از 2.5 تن از هر هکتار از مزارع زیر کشت فلفل قرمز برداشت شود.

رضوی با اشاره به اینکه میزان تولید فلفل قرمز استان مازاد بر نیاز استان است، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از تولید فلفل قرمز استان به استان‌های همجوار و از جمله به بازار استان‌های تهران، خراسان رضوی، گلستان و … صادر می شود.

مدیر امور زراعت جهادکشاورزی استان در پاسخ به پرسشی پیرامون صادرات این محصول به خارج کشور، خاطرنشان کرد: بی تردید بخشی از این محصول به خارج از کشور صادر می‌شود اما از آنجاکه شرکت خاصی در استان به این مهم نمی پردازد این محصول توسط تجار و گاه در خارج استان صادر می شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.