برداشت بی رویه محصولات فرعی مراتع استان سمنان را به خطر انداخته است/ مردم تخلفات را به ۱۵۰۴ گزارش کنند

سید حسن میرعماد در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تاکید بر ضرورت توجه بیشتر مردم به مراتع با توجه به خشکسالی جاری در سطح استان سمنان، اظهار داشت: برای جلوگیری از این موضوع با نیروهای حفاظتی در سراسر استان هماهنگی لازم در زمینه گشت و مراقبت به عمل آمده است.

وی اضافه کرد: از مردم استان که برای استفاده از هوای پاک و طبیعت سبز به دامان طبیعت مراجعه می‌کنند، درخواست می‌شود از بهره‌برداری بی‌رویه گونه‌های قابل استفاده مراتع جداً پرهیز کنند.

این مقام مسئول با اشاره به گونه‌های مختلف گیاهان در مراتع که عمده‌ترین آنها سریش، آویشن، کما، باریجه هستند، گفت: مردم در فصل بهار برای استفاده از این گونه‌ها به مراتع مراجعه کرده و اغلب با برداشت‌های بی‌رویه موجبات تخریب مراتع را فراهم می‌کنند.

میرعماد با اشاره به موارد قانونی برداشت غیرقانونی این محصولات نیز افزود: خوشبختانه قانونگذار موارد قانونی را در برخورد با اینگونه تخلفات پیش‌بینی کرده که با متخلفان برخورد و اعمال قانون شود.

وی همچنین در خاتمه از مردم خواست با خودداری از برداشت‌های بی‌رویه محصولات فرعی مراتع در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه، موضوع را سریعا به تلفن ۱۵۰۴ گزارش کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*