سه شنبه، ۰۶ آبان ۹۳ - ۱۱:۰۳

یک شرکت غیرمجاز دانه‌بندی شن و ماسه با مجوز پرورش ماهی از بستر رودخانه، شن و ماسه برداشت کرده است. به گزارش خبرگزاری…

یک شرکت غیرمجاز دانه‌بندی شن و ماسه با مجوز پرورش ماهی از بستر رودخانه، شن و ماسه برداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، یک شرکت غیرمجاز دانه بندی شن و ماسه در روستای خلشاه چهارده آستانه اشرفیه با شکایت حفاظت محیط زیست و دستور مقام قضایی پلمب شد.

این شرکت دارای مجوز احداث استخر پرورش ماهی بوده اما به صورت غیرقانونی اقدام به نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های دانه بندی شن و ماسه کرده است. با شکایت حفاظت محیط زیست و به دلیل نداشتن مجوز بهره برداری و تخریب محیط زیست، پس از تشکیل پرونده و معرفی به دادگاه پس از اخذ دستور مقام قضایی نسبت به پلمب تجهیزات شرکت اقدام شد.

روشنی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن هم از منع فعالیت واحد دانه بندی شن و ماسه در فومن خبر داد و گفت: به دنبال بازدید کارشناسی صورت گرفته از واحد دانه بندی شن و ماسه مذکور و مشاهده بار آلودگی زیست محیطی ناشی از کنترل ناقص فاضلاب خروجی در حوضچه‌های ترسیبی، نسبت به صدور اخطاریه منع فعالیت تا زمان رفع کامل آلودگی به واحد اقدام شد. همچنین اخطاریه زیست محیطی جهت کنترل آلودگی صوتی و سرازیر نکردن فاضلاب به رودخانه مجاور این واحد صادر شد.

روشنی به صدور شش ماه حبس تعزیری برای متخلف تخریب کننده محیط زیست در فومن خبر داد و خاطرنشان کرد: به دنبال گزارش رسیده به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن مبنی بر تخریب محیط زیست با تسطیح و قطع اشجار در منطقه حفاظت شده قلعه رودخان، مأمورین یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان، نسبت به جلوگیری از ادامه تغییر کاربری غیرمجاز و تخریب اراضی ملی، اقدام و متخلف به مراجع قضایی معرفی شد.

وی تصریح کرد: پس از تحقیقات دادسرا براساس به ماده 690 قانون تعزیرات حکومتی، فرد متخلف به تحمل 6 ماه حبس تعزیری محکوم شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *