دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۳

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی گلستان گفت: بالغ بر 60 درصد پرونده‌های ورودی به دادسراها برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی افراد است که…

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی گلستان گفت: بالغ بر 60 درصد پرونده‌های ورودی به دادسراها برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی افراد است که رتبه اول جرائم فضای مجازی را در استان شامل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ حبیب‌اله رجبلی افزود: هتک حیثیت و نشر اکاذیب با 15 درصد رتبه دوم و جرائم اخلاقی نیز با 10 درصد رتبه سوم را داراست.

وی گفت: برای پیشگیری از برداشت غیرمجاز حساب‌های بانکی نیاز است که مردم به پیامک‌های ناشناس توجه نکنند، رمز حساب خود را هر چند وقت یک بار تغییر دهند و این رمز را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند.

رجبلی تصریح‌کرد: اولویت اول پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (پلیس فتا گلستان) بحث آموزش و فرهنگ سازی است که در این زمینه نیازاست همه دستگاه‌های ذی‌ربط و همچنین رسانه‌های ارتباط جمعی همکاری لازم را داشته باشند.

رجبلی گفت: اولویت بعدی ما شناسایی افراد مجرم در فضای مجازی و اولویت سوم نیز برخورد با افراد مجرم برابر قانون و مقررات است.

رئیس پلیس فتای گلستان گفت: انتظار ما از مردم و به ویژه رسانه‌ها این است که با مراجعه به آدرس اینترنتی پلیس فتا از مطالب آموزشی که در اختیار کاربران قرار داده می‌شود، استفاده کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.