شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۱

به گزارش ایرنا، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین که روز شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت ˈحسن جلیلوندˈ…

به گزارش ایرنا، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین که روز شنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت ˈحسن جلیلوندˈ افزود: از این میزان سطح زیر کشت، 36 هزار و 800 هکتار جو آبی و هفت هزار و 100 هکتار بصورت دیم کشت شده است.

وی رقم غالب جو آبی کشت شده در استان را ˈبهمنˈ ذکر کرد و گفت: رقم جو دیم کشت شده نیزˈ آبیدرˈ است.

جلیلوند، شهرستان بویین زهرا را منطقه عمده تولید جو استان برشمرد و اظهارکرد: باتوجه به شرایط نامساعد جوی و وقوع پدیده سرمازدگی و خشکسالی در سال جاری، پیش بینی می شود از این میزان سطح زیر کشت، بیش از 92 هزار تن جو در سطح استان برداشت شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به تشکیل ستاد برداشت غلات خاطرنشان کرد: شش نفر کارشناس زراعت به منظور نظارت بر 500 کمباین بومی و مهاجر به منظور کاهش ضایعات در زمان برداشت گندم و جو جذب و مشغول فعالیت در سطح مزارع استان می باشند.

جلیلوند به جذب 88 درصدی تسهیلات کاشت و داشت مزارع جو استان، معادل 80 میلیارد و 400 میلیون ریال اشاره و اظهارکرد: این تسهیلات با مشارکت بانک کشاورزی استان و جهت مساعدت در کشت جو و تامین نقدینگی مورد نیاز کشاورزان استان تخصیص یافته است.

وی در پایان افزود: برنامه ریزی تولید بذر گندم مورد نیاز کشاورزان به میزان دو هزار و 500 تن در طبقات پرورشی سه، مادری و گواهی شده انجام شده و تسهیلات سرمایه در گردش خرید بذر نیز به مبلغ 28 میلیارد ریال به پیمانکار تولید کننده بذر استان پرداخت شده است.

استان قزوین دارای 470 هزار هکتار اراضی کشاورزی است که سالانه بیش از 5/4میلیون تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود.

7390/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *