شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۰۷:۰۶

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از برداشت مکانیزه برنج در بیش از 72 هزار هکتار از شالیزارهای استان خبر داد. به گزارش گروه…

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از برداشت مکانیزه برنج در بیش از 72 هزار هکتار از شالیزارهای استان خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور افزود: تاکنون برداشت مکانیزه برنج در بیش از 72 هزار و 911 هکتار و به روش سنتی در سطح 5921 هکتار از شالیزارهای استان مازندران صورت گرفته که 77 هزار و 727 هکتار به ارقام محلی و مابقی به ارقام پرمحصول اختصاص داشته است.

وی با اشاره به اینکه 98 درصد مزارع ارقام محلی و 77 درصد از ارقام پرمحصول به مرحله ظهور خوشه رسیدند، از کشت مجدد برنج در بیش از 7292 هکتار و پرورش رتون در بیش از 32 هزار و 633 هکتار خبر داد و افزود: پرداخت مرحله اول حق الزحمه ناظرین برنج در سطح استان در دست اقدام است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: قیمت انواع ارقام برنج محلی از جمله طارم شامل هر کیلوگرم بین 54 هزار تا 55 هزار ریال، انواع ارقام پرمحصول از جمله شیرودی 33 هزار تا 34 هزار ریال، فجر 38 هزار تا 40 هزار ریال، خزر بین 42 هزار تا 45 هزار ریال و ندا 30 هزار تا 35 هزار ریال به صورت عمده خرید و فروش می‌شود.

به گزارش ایسنا، سطح زیر کشت برنج ابلاغی به شهرستان‌های سراسر استان مازندران در سال‌جاری بالغ بر 210 هزار هکتار است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.