سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۳

ˈعبادالله پروانهˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ارقام گیلاس تولیدی صحنه را شامل تک دانه، صورتی و مشهدی…

ˈعبادالله پروانهˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ارقام گیلاس تولیدی صحنه را شامل تک دانه، صورتی و مشهدی عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود امسال حدود دو هزار و 200 تن گیلاس در این شهرستان تولید شود.

وی سطح زیرکشت باغات گیلاس صحنه را 320 هکتار ذکر کرد و افزود: با برنامه ریزی انجام شده پیش بینی می شود امسال از هر هکتار از باغات این شهرستان به طور متوسط هفت تن گیلاس برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی صحنه با اشاره به تقاضای بالای مشتریان و خریداران گیلاس صحنه، خاطرنشان کرد: برداشت ارقام زودرس گیلاس از نیمه اول خرداد آغاز شده و برداشت انواع دیررس آن تا نیمه اول تیر ماه ادامه می یابد.

وی در ادامه سطح زیرکشت باغات آلبالوی صحنه را 65 تا 70 هکتار دانست و پیش بینی کرد، امسال در مجموع 140 تن آلبالو در این شهرستان تولید شود.

پروانه، متوسط برداشت آلبالو در این شهرستان را یک هزار و 700 کیلوگرم تا دو تن در هکتار دانست و گفت: بیشتر ارقام آلبالوی تولیدی این شهرستان را ارقام مجاری و بومی تشکیل می دهد.

به گفته وی، برداشت ارقام زودرس آلبالو از اواسط خرداد ماه آغاز شده و برداشت ارقام دیررس آن تا نیمه دوم تیر ماه ادامه می یابد.

شهرستان صحنه با یک هزار و 612 کیلومتر مربع وسعت و 76 هزار و 678 نفر جمعیت در 55 کیلومتری کرمانشاه واقع شده است.

7454/567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.