سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۳

به گزارش خبرگزاری مهر، شهريار قاسمی اظهار کرد: در سال زراعی جاری 86 هزار هکتار از مزارع شهرستان کرمانشاه به کشت جو آبی…

به گزارش خبرگزاری مهر، شهريار قاسمی اظهار کرد: در سال زراعی جاری 86 هزار هکتار از مزارع شهرستان کرمانشاه به کشت جو آبی و دیم اخصاص یافته که از این میزان شش هزار هکتار آبی و 80 هزار هکتار دیم است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه پیش بینی كرد، امسال بیش از 150 هزار تن جو از مزارع شهرستان برداشت شود.

وی متوسط برداشت جو در مزارع دیم در سال زراعی جاری را 1500 کیلوگرم و در مزارع آبی پنج هزار کیلوگرم اعلام کرد.

ریزگردهاجنگل های زاگرس را تهدید می کند

دکتر مقداد پیرصاحب اظهار کرد: ریزگردها علاوه بر سلامت انسان، بر جمعیت جانوری و گیاهی نیز تاثیر گذاشته و آن را تهدید می کند.

 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان ساخت: اثرات ریزگردها به ویژه بر جنگل های زاگرس که شش های ایران محسوب می شوند قابل توجه است و با توجه به اینکه جریان های هوایی از غرب وارد کشور می شود با عبور از میان این جنگل ها با خود اکسیژن به نواحی مرکزی ایران می برند و بر رطوبت این مناطق تاثیر می گذارند و با توجه به اینکه ریزگردها به طور جدی جنگل های زاگرس را تهدید می کنند، این تهدید نه تنها بر منطقه بلکه سایر مناطق ایران نیز اثرات جدی می گذارد .

این مدرس بهداشت محیط افزود: شرایط آب و هوایی حال حاضر همچون افزایش رگبار و سیلاب و مشکلات مرتبط با این شرایط نیز بر تاثیر نامطلوب تر ریزگردها افزوده اند.

وی در خصوص تاثیر ریزگردها بر سلامت انسان نیز گفت: حوزه سلامت مهمترین حوزه ای است که تاثیر ریزگردها بر آن مشهود می باشد. ریزگردها به طور ملموسی باعث افزایش مراجعه بیماران آسمی و قلبی عروقی  به مراکز بهداشتی و درمانی شده و انتظار می رود در آینده شاهد افزایش بیماران مرتبط با ریزگردها از جمله افزایش شیوع سرطان ها به خصوص با توجه به وجود مواد و عناصر مختلف همچون فلزات و مواد رادیواکتیو در ریزگردها باشیم.

تامین معیشت مردم و اشتغال جوانان مهمترین اولویت دولت است     

فرماندار پاوه با بیان اینکه مهمترین دغدغه و اولویت دولت تدبیر و امید، تامین معیشت مردم و اشتغال جوانان است، گفت: همه مسوولان و اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران باید در این مسیر دولت را کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، پرویز ایده پور در نشست هم اندیشی با دهیاران، روسای شوراهای اسلامی روستاها و بخشداران اظهار داشت: اگر اعضای شوراها هر یک دارای تخصص های مختلفی باشند، بسیاری از مشکلات روستاها با تدبیر آنها حل و فصل خواهد شد.

فرماندار پاوه گفت: در راستای رفع مشکلات پاوه بویژه روستاها، آسیب شناسی صورت گرفته و  با کمک و همت مسوولان و مشارکت مردم راهکارهای لازم در جهت رفع مشکلات و آسیب ها بکار گرفته می شود.

ایده پور در ادامه از اختصاص 71 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار از محل ماده 180 به پاوه خبر داد و گفت: حدود 40 میلیارد ریال این اعتبار برای ادامه دو طرح تامین آب شرب شهر پاوه و بیمارستان 64 تختخوابی سرمایه گذاری می شود و مابقی در جهت عمران شهری و روستایی هزینه خواهد شد.

فرماندار پاوه با تاکید بر تامین نیازهای روستاها، خواستار توجه جدی و بیشتر مدیران دستگاه های اجرایی به شوراهای اسلامی و دهیاران شد.

ایده پور با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در روستاها گفت: تحت هیچ شرایطی اجازه آغاز عملیات ساخت و ساز را قبل از صدور پروانه به هیچ شخصی نباید داد.

وی مشارکت پذیری و خودیاری مردمی در شهرها و روستاهای شهرستان پاوه را بی نظیر دانست و آن را نشأت گرفته از فرهنگ بالای این مردم عنوان کرد.

در این نشست دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی مشکلات و نیازهای مهم روستاهای خود را بیان کردند.

نگاه جامعه به زنان باید توسعه نگر و جامع باشد

بدون شک حضور فعال و پویای زنان در عرصه های مختلف اجتماعی٬ سیاسی و فرهنگی زمینه ساز توسعه و شکوفایی کشور خواهد بود لذا نگاه جامعه به زنان باید توسعه نگر و جامع باشد.

ابراهیم رضایی بابادی روز سه شنبه در دیدار با مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده با اشاره به اینکه زنان جامعه بخش عظیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند٬ افزود: زنان جامعه بایستی ضمن حضور فعال در عرصه های مختلف٬ در تبیین مسائل کلان جامعه نقشی تاثیرگذار داشته باشند و با حضور بیشتر جامعه را متحول و پویا کنند.

وی تاکید کرد: راهبرد مدیریت ارشد استان کرمانشاه نیز به انحاء مختلف در راستای تلاش برای ایجاد بسترهای مناسب به منظور توسعه فضای کسب و کار در درون جامعه زنان استان قرار گرفته٬ لذا امیدواریم با حضور بیشتر زنان استان در سطوح مختلف جامعه٬ گام های توسعه یکی پس از دیگری برداشته شود.

فهیمه فرهمند پور مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده نیز گفت: مطمئنا با حضور زنان در جامعه٬ بخش کلانی از فعالیت های اجتماعی و فرهنگی جامعه در محور توسعه قرار می گیرد لذا با حضور زنان فضای همگرایی و هم افزایی در درون جامعه بیش از پیش میسر خواهد شد.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده به منظور شرکت در نشست منطقه ای مدیران کل دفاتر بانوان و خانواده استان های ایلام٬ خوزستان٬ لرستان٬ همدان و مرکزی به کرمانشاه سفر کرده است.

برگزاری یادواره شهدای روستای امام حسن (ع) قصرشیرین

یادواره 12 شهید روستای امام حسن (ع) شهرستان قصرشیرین با حضور خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، مسوولان محلی و اقشار مختلف مردم روز سه شنبه در مسجد این روستا برگزار شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه مقاومت قصرشیرین در این مراسم با بزرگداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: عزت، اقتدار و آرامش امروز ایران اسلامی مدیون خون پاک شهداست و مهمترین وظیفه کنونی ما پاسداری از آرمان های والای این شهیدان است.

حجت الاسلام فرهاد بهرامی تبار افزود: شهدای ما در هشت سال دفاع مقدس با رشادت، دلاوری و جانفشانی توانستند با تکیه بر سلاح ایمان و تقوا و اعتقاد بر دشمنان این آب و خاک پیروز شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.