سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۷:۲۸

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسکو از برداشت 4000 تن گردو در این شهرستان خبرداد و گفت: سطح زیرکشت گردو در استان 10 هزار و…

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسکو از برداشت 4000 تن گردو در این شهرستان خبرداد و گفت: سطح زیرکشت گردو در استان 10 هزار و 930 هکتار بود که از این میزان 1550 هکتار مربوط به شهرستان اسکو است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌شرقی، آیت‌الله عبادپور در جمع خبرنگاران افزود: از سطح زیرکشت مذکور، 1380 هکتار در مرحله باردهی بوده که با عملکرد سه تن در هکتار تولید متجاوز از 4000 تن محصول به طور سالانه قابل استحصال است.

وی با بیان اینکه شهرستان اسکو از نظر سطح زیرکشت و تولید گردو رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی حاکم بر شهرستان، گردوی تولید شده در مقایسه با سایر مناطق از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

عبادپور افزود: طرح تعویض تاج در باغات گردو و به ویژه باغات جدیدالاحداث در شرف اجراست که در این طرح از ژنوتیپ‌های برتر موجود در منطقه در تعویض تاج به منظور افزایش عملکرد و کیفیت محصول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسکو گفت: باغداران برای توسعه کمی و کیفی محصول درباره توسعه باغات، احداث باغات جدید، اصلاح باغات، تغذیه، هرس، مبارزه بیولوژیکی، نگهداری و برداشت محصول، با کارشناسان جهادکشاورزی همکاری داشته باشند.

به گزارش ایسنا، برداشت گردو در شهرستان اسکو بسته به شرایط اقلیمی از اواخر شهریورماه تا اواخر مهرماه ادامه می‌یابد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.