دوشنبه، ۲۳ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۰

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، محمودرضا خواجه نصیری با اشاره به تشکیل کار گروه ویژه حمایت…

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، محمودرضا خواجه نصیری با اشاره به تشکیل کار گروه ویژه حمایت از بازار سرمایه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که پیشنهاد تزریق منابع از صندوق توسعه ملی به صندوق توسعه بازار چگونه امکان اجرایی پیدا می کند اظهار داشت: این پیشنهاد در مراحل ارزیابی قرار گرفته و در صورت جمع بندی نهایی، مباحث اجرایی و نحوه عملیاتی کردن آن تدوین خواهد شد.

وی افزود: همچنان منابع وعده شده توسط حقوقی ها به صندوق توسعه بازار سرمایه تزریق می شود و سازمان بورس هم برای تکمیل تعهدات در حال رایزنی است بنابر این حضور صندوق بازار سرمایه امری مستمر خواهد بود و بازار از این ظرفیت ها و دیگر مواردی که منجر به ورود نقدینگی جدید باشد پیگیری خواهد کرد.

** بازار نیازمند افزایش حجم معاملات و طی دوره ای برای ثبات است

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس با اشاره به اینکه نوسانات بازار منطقی تر شده است، گفت: با توجه به اینکه بازار روند طولانی مدت کاهشی داشته اکنون نیازمند تعادل و معامله در سطح و حجم بالا است، تا تثبیت شود.

وی ادامه داد: با افزایش عمق تحلیل ها در سطح بازار سرمایه گذاران با تحلیل اقدام به خرید و فروش می کنند، بنابر این روندهای شدیدی شکل نمی گیرد که این نکته جای خوشحالی دارد.

خواجه نصیری همچنین درباره مذاکرات هسته ای، گفت: اکنون بازار نیم نگاهی هم به مذاکرات هسته ای دارد و تا زمان حصول نتیجه حرکت های تندی نخواهیم داشت.

وی افزود: بسته های کامل سیاستی در مورد اقدامات حمایتی هم تنظیم خواهد شد، به طوری که نحوه تعامل دولت با صنایع در خصوص خوراک، پرداخت مطالبات پیمانکاران و تعیین قیمت ها در بازار آزاد بدون محدودیت تغییر کند.

خواجه نصیری گفت: در این پیشنهادات برخی قوانین از بودجه سالانه خارج و در مقررات چندین ساله به تصویب خواهد رسید، به طوری که دیگر در پایان هر سال شرکت ها نگران تغییرات قانونی نباشند.

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس با بیان اینکه بازار سرمایه به عنوان پیشروترین نهاد حمایت از بخش خصوصی است، گفت: در این خصوص پیگیری هایی مبنی بر قیمت گذاری و کاهش محدودیت در صنایع و شرکت ها انجام خواهد شد و قطعا ساز و کار بازار آزاد، شفافیت هایی در روابط میان دولت و بخش خصوصی و رقابتی شدن بازار کمک خواهد کرد و در این صورت خواهد بود که بازار مسیر خودش را هدایت کرده و نقدینگی جذب می کند.

اقتصام(1)**9141**1594

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *