دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۳۹

دکتر حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه نمایندگان بورس دوره قبل و جدید وزارت علوم درخصوص دانشجویان…

دکتر حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جلسه نمایندگان بورس دوره قبل و جدید وزارت علوم درخصوص دانشجویان بورسیه خارج از روال گفت: جلسه خیلی صمیمانه ای بود در این جلسه مشخص شد در بررسی وضعیت دانشجویان بورسیه، از یک سری مسایل در کنار قوانین مربوط به بورسیه کردن دانشجویان، غفلت شده و به آن توجهی نشده است در صورتی که باید مد نظر قرار می گرفته، بنابراین قرار شد این مسایل دقیق تر بررسی شده و در جلسات بعدی که با حضور هر دو طرف برگزار می شود، مطرح شود.

وی ادامه داد: یک سری مسایل نیز وجود داشت که نیاز بود ما بیشتر در مورد آن توضیح دهیم به عنوان مثال یک سری قوانین را ما برای تمام دانشجویان بورسیه اعمال می کردیم ولی مسئولان دوره جدید این قوانین را فقط برای دانشجویان دکتری در نظر گرفته بودند درحالی که باید برای تمام دانشجویان بورسیه اعمال می شد.

مسلمی افزود: تفسیرهای مختلف از قوانین منجر به وجود آمدن مشکلات شده بود برای همین قرار شد قوانین مروبط به دانشجویان بورسیه با مسایل و نکاتی که در کنار آن وجود داشته دوباره بررسی شود و در جلسات تکمیلی تری که قرار است برگزار شود، مطرح شود.

وی تاکید کرد: باید این جلسات قبل از مسایلی که در مورد دانشجویان بورسیه مطرح شد برگزار می شد تا ذهنیت نادرستی در این خصوص ایجاد نشود.

معاون بورس و دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در دولت قبل افزود: در قضایای مربوط به بورس برخی از داوطلبان ایثارگر، مادران و همسران شهدا بسیار ناراحت شدند حتی قهرمانان ورزشی که باعث افتخارات کشور هستند و توسط ما بورس شده بودند بسیار ناراحت شدند.

وی در ادامه تاکید کرد: جلسه ای که برگزار شد بسیار خوب بود باید این جلسات دو طرفه باشد ما از نمایندگان کمیسیون آموزش تشکر می کنیم که این جلسه را برگزار کردند امیدواریم این مسایل در جلسات بعدی حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.