جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۳۶

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت ۷ صبح 26 فروردین مردم با تماس به پلیس ۱۱۰ قتل هولناک معلم روستای حیط را خبر دادند.به…

به گزارش خبرنگار مهر، ساعت ۷ صبح 26 فروردین مردم با تماس به پلیس ۱۱۰ قتل هولناک معلم روستای حیط را خبر دادند.به دنبال این موضوع سریعا کارآگاهان پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان در محل حاضر شده و پس از بررسی های اولیه جسد این معلم جوان را به پزشکی قانونی انتقال دادند.

طبق گفته شاهدان این ماجرا راکبان یک دستگاه موتورسیکلت با سد کردن راه این معلم او را شلیک ۵ گلوله از پای درآورده و سریع از محل متواری شدند.

دومین جنایت

در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت ظهر روز پنجشنبه 4 اردیبهشت، فرد ناشناس مسلحی با اسلحه کلاش وارد اداره ثبت‌احوال  بخش سرباز در سیستان و بلوچستان شده و با شلیک گلوله یکی از کارمندان این اداره را به قتل رساند.

تحقیقات نشان می‌دهد عوامل این قتل 2 نفر بودند که سوار بر یک موتوسیکلت متواری شده‌اند. یکی از این افراد سوار بر موتور بوده و دیگری با پوشش چادر وارد اداره ثبت‌احوال شد و با شلیک 5 گلوله به قفسه سینه محمدرضا صیادی، معاون امور حقوقی و سجلی این اداره، وی را به قتل رساند.

این شرور و همدستش بلافاصله پس از قتل متواری شدند. در زمان حادثه مقتول به همراه رئیس اداره تنها در محل کار حضور داشته‌اند و ضاربان توسط شخصی دیده نشده‌اند و بلافاصله از محل متواری می‌شوند.

شباهت دو جنایت

با توجه به به شباهت دو جنایت ، در همان ابتدا احتمال ارتباط دو جنایت با یکدیگر مطرح شد و تیم قضائی- پلیسی تحقیقات در خصوص ارتباط این دو جنایت با یکدیگر را مطرح کردند.

از سوی دیگر همزمانی قتل اول با سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان باعث شد برخی سایتها این جنایت را مرتبط با سفر استانی دکتر روحانی کردند.

ارتباط قتل ها مشخص نشده است

حجت الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان در این باره به مهر گفت: پس از وقوع این دو جنایت تحقیقات برای دستگیری عاملان جنایت آغاز شد اما تا کنونی مظنونی در این زمینه دستگیر نشده است.

وی افزود: ارتباط این قتلها با سفر استانی رئیس جمهور صحت ندارد و هنوز ارتباطی میان این دو جنایت به دست نیامده است. گلوله هایی که در این دو جنایت بکار رفته به آزمایشگاه ارسال شده تا از سوی کارشناسان مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: ارتباط این قتلها با گروهک تروریستی حیش العدل هم صحت ندارد و پس از تکمیل تحقیقات در این زمینه اطلاع رسانی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.