چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۰

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ،سيد حسین هاشمی در جلسه بررسی بحران و راه های صرفه جویی در مصرف برق که با…

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ،سيد حسین هاشمی در جلسه بررسی بحران و راه های صرفه جویی در مصرف برق که با حضور مدیران سازمان ها و دستگاه های اجرایی استان تهران برگزار شد، گفت: مدیریت مصرف انرژی در دولت گذشته به عنوان موضوع مهمی در دولت قبل به همه دستگاه ها ابلاغ شده بود اما آنچه که دیده می شود نشان دهنده عملیاتی نشدن آن در دستگاه ها  است.
وی افزود: لازم است دستگاه هایی که در اجرای این سیاست خوب کار کردند تشویق شده و از دستگاه هایی که به آن عمل نکردند سوال شود.

استاندار تهران با نگرانی از اینکه سالانه 200 هزار نفر به مشترکان برق افزوده می شود گفت: باید همه دستگاه ها همکاری کنند و با کنترل مصرف برق و انرژی تابستان امسال هم به راحتی بگذرانیم.

هاشمی همه دستگاه های استان  را ملزم کرد تا گزارشی از میزان مصرف برق طی هر ماه را براساس مقایسه همزمان با سال گذشته گزارش کنند.

استاندار تهران با مهم ارزیابی کردن نقش رسانه ها در گسترش فرهنگ مصرف انرژی گفت: در گذشته صدا و سیما تبلیغات خوبی در جهت کاهش مصرف برق داشت و با اطلاع رسانی اهمیت استفاده از لامپ های کم مصرف تاثیرات زیادی در این مهم داشت اما این تبلیغات مدتی است متوقف شده است.

به گفته استاندار تهران اطلاع رسانی و یا برگزاری یک میزگرد در صدا و سیما با موضوع مدیریت مصرف انرژی می تواند در تشویق مردم به صرفه جویی اثرگذار باشد.

وی ادامه داد: برج سازان و سازندگان ساختمان براساس مصوبه دولت موظفند سی اچ پی را در ساخت و ساز رعایت کنند. در تمام کشورهای بزرگ  صنعتی نماهای ساختمان ها با استفاده از سلول های خورشیدی پوشانده می شود که هم نقش نمای شیشه ای دارد و هم انرژی ساختمان را تامین می کند.

استاندار تهران دستگاه های اداری را موظف کرد تا یک نفر را به عنوان مدیر مصرف انرژی در بخش آب و برق در مجموعه قرار دهند تا در مصرف صرفه جویی اعمال شود.

وی همچنین با بیان اینکه 50 درصد تجهیزات برق در استان تهران بیش از 25 سال عمر دارد، گفت: این تجهیزات تا امروز با مدیریت خوب مورد استفاده قرار گرفته اند و نیاز به تغییر دارند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: همه ما مسئول هستیم و گلایه از هم مفهومی ندارد.مدیران در جلسات عمومی نباید از هم گلایه کنند و اگر مشکلی است به بنده برسانند تا با هماهنگی در مدت کوتاه به نتیجه برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.