سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۷:۰۳

استاندار فارس گفت: به دنبال طراحی برنامه‌ای عملیاتی و کارشناسی برای احیاء و بازسازی بافت تاریخی شیراز با حفظ اصالت‌های آن هستیم و…

استاندار فارس گفت: به دنبال طراحی برنامه‌ای عملیاتی و کارشناسی برای احیاء و بازسازی بافت تاریخی شیراز با حفظ اصالت‌های آن هستیم و با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، دکتر سید محمد احمدی در دیدار با تعدادی از اساتید دانشگاه و فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری فارس، گفت: شیراز دارای یک هزار و 300 هکتار بافت فرسوده، 360 هکتار بافت تاریخی و 57 هکتار بافت اطراف حرم شاهچراغ(ع) است که باید برای آن تدابیری اندیشیده شود.

استاندار فارس با بیان این که در شهرهای تاریخی دنیا برای بازسازی و احیاء بافت‌های تاریخی تلاش‌هایی انجام شده است، افزود: طرح‌هایی که برای بهسازی این بافت‌ها ارائه می‌شود، نباید بدون در نظر گرفتن شرایط واقعی جامعه باشد.

وی با اشاره به این که مرکز گردشگری امامزاده برم در شهرستان بوانات نمونه‌ای از بهره‌برداری مناسب از بافت روستایی و طبیعی برای جلب گردشگران است، گفت: استان فارس ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی فراوانی برای بهره‌برداری در حوزه‌های گردشگری دارد که می‌تواند با حضور بخش خصوصی آن‌ها را فعلیت برساند.

استاندار فارس با تاکید بر این که همه دلسوزان نگران حفظ و احیای بافت تاریخی شیراز و بهره‌برداری مناسب از آن هستند، خاطر نشان کرد: باید با کمک اساتید دانشگاه و فعالان این حوزه، طرحی برای رفع معضلات و کاستی‌های این بافت تهیه شود.

احمدی با بیان این که لازمه توسعه و ایجاد اقتصاد پایدار، موضوع گردشگری است، اظهار کرد: توسعه گردشگری در شیراز نیازمند توجه ویژه به وضعیت بافت تاریخی این شهر که زادگاه و مأمن بسیاری از شخصیت‌های بزرگ مذهبی، علمی و فرهنگی به شمار می‌رود و تغییر وضعیت آن است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.