چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۲

سرپرست معاونت بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و ایجاد آمادگی لازم در بندر شهید رجایی برای حمل…

سرپرست معاونت بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و ایجاد آمادگی لازم در بندر شهید رجایی برای حمل محصولات کشاورزی فیلیپین به صورت مستقیم از کشور مبدأ به بزرگترین بندر تجاری ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، علی اصل‌سعیدی پور در جریان بازدید سفیر کشور فیلیپین از امکانات و ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: فیلیپین بزرگترین تولید کننده نیروی انسانی دریانوردی جهان است و یک سوم از کل دریانوردان جهان را این کشور تأمین می‌نماید.

وی افزود: با توجه به این‌که بندر شهید رجایی در کریدور شمال – جنوب منطقه قرار دارد، این بندر آمادگی آن را دارد تا خدمات لازم برای ترانزیت کالاهای کشورهای تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان را ارایه کند.

سعیدی‌پور اضافه کرد: تجار ایرانی بسیاری از محصولات کشاورزی فیلیپین از جمله موز مصرفی کشور را از طریق بندر جبل علی به بندر شهید رجایی صادر می‌کنند که با توجه به امکانات موجود، این بندر آمادگی خود را جهت پذیرش چنین کالاهایی به صورت مستقیم از کشور مبدأ اعلام می‌کند.

سرپرست معاونت بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در این بازدید، ظرفیت‌ها و توانمندی بندر شهید رجایی را به سفیر کشور فیلیپین ارایه نموده و آمادگی ارایه هرگونه خدمات تخلیه و بارگیری و خدمات لجستیک کالا را در این بندر به این کشور اعلام کردیم.

سعیدی‌پور اظهار کرد: مذاکرات گسترده‌ای با خطوط کشتیرانی معتبر دنیا انجام شده و دو خط کشتیرانی لاینر علاقمندی خود را جهت حضور در بندر شهید رجایی اعلام کردند که هم اکنون هر جمعه یک کشتی از خطوط لاینر به بندر شهید رجایی وارد می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد که رشد 10 تا 15 درصدی عملیات بندری را در سال جاری شاهد باشیم و بتوانیم میزبان بزرگترین کشتی‌های دنیا باشیم.

سرپرست معاونت بندری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با اقدامات برنامه‌ریزی شده بتوانیم رضایت خطوط کشتیرانی را جلب کنیم.

به گزارش ایسنا، بندر شهید رجایی به عنوان پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران، حجم عمده‌ای از ترانزیت کشور را برعهده دارد و اصلی‌ترین بندر ایران در کریدور شمال-جنوب است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.