یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۵

استاندار البرز گفت: توسعه شهرستان طالقان برنامه ریزی و مدیریت آگاهانه مسئولیت را می طلبد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کوروش لهراسبی…

استاندار البرز گفت: توسعه شهرستان طالقان برنامه ریزی و مدیریت آگاهانه مسئولیت را می طلبد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کوروش لهراسبی در جلسه مشترک شورای اداری شهرستان طالقان که با حضور استاندار البرزٰ، معاونین و مسئولین دستگاه‌های اجرایی استان در فرمانداری طالقان برگزار شد، طی سخنانی اظهارداشت: طالقان از ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری برخوردار است که با برنامه ریزی و اتخاذ تدابیری خاص می توان از این پتانسیل‌ها در راستای توسعه شهرستان به بهترین نحو استفاده کرد.

وی افزود: توسعه شهرستان طالقان علاوه بر برنامه ریزی نگاه ویژه مسئولین از جمله استاندار البرز را می‌طلبد لذا از وی انتظار داریم که با مساعدت مسئولین شهرستان طالقان را در راستای تحقق اهداف تعیین شده یاری نماید.

این مقام مسئول در ادامه به مشکلات این شهرستان اشاره کرد وگفت: مشکلات حوزه بهداشت و درمان، آب شرب و گاز رسانی از مهم ترین معضلاتی است که خدمت رسانی به مردم را با دشواری مواجه ساخته است.

لهراسبی در پایان از افتتاح پروژه‌های شهرستان طالقان همزمان با فرا رسیدن هفته دولت سخن به میان آورد و ابراز داشت: علی رغم کمبود بودجه 20 پروِژه با هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

در ادامه امام جمعه طالقان طی سخنانی اظهارداشت: شهرستان طالقان علاوه بر پتانسیل‌های گردشگری از ظرفیت های مناسبی در حوزه نیروی انسانی برخوردار است که با فراهم آوردن امکانات و جذب این نیروهای متخصص می توان گام مثبتی در راستای توسعه هرچه بیشتر شهرستان برداشت.

حجت الاسلام و المسلمین سید فضل الله حسینی افزود: کمبود امکانات در طالقان موجب شده این شهرستان نتواند از بسیاری امکانات و شرایط مطلوب بهره ببرد لذا از مسئولین انتظار داریم که به این شهرستان نگاه ویژه ای داشته باشند.

این مقام مسئول در ادامه از پتانسیل‌های مذهبی شهرستان سخن به میان آورد و گفت: به طالقان نباید تنها به عنوان منبع تامین آب استان تهران نگاه کرد، این شهرستان با داشتن 26 امامزاده می تواند به یک منطقه آزاد گردشگری مذهبی تبدیل شود.

امام جمعه طالقان فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب گردشگری در شهرستان طالقان را از مهم ترین ضروریات دانست و گفت: بدون ایجاد زیرساخت های لازم ورود گردشگران به این شهرستان نه تنها درآمدزایی را برای ساکنان به دنبال ندارد بلکه موجب تحمیل هزینه‌های اضافی برای شهروندان طالقانی خواهد بود لذا اگر مسئولین برنامه ای برای توسعه زیرساخت های گردشگری طالقان دارند باید سریع‌تر آن را اجرایی کنند.

در پایان این جلسه استاندار البرز طی سخنانی اظهار داشت: شهرستان طالقان از ظرفیت‌های بسیاری برخوردار است که استفاده از این ظرفیت‌ها علاوه بر توسعه شهرستان، توسعه استانی را به دنبال خواهد داشت.

سید حمید طهایی افزود: برای بهره برداری از این ظرفیت‌ها باید با برنامه ریزی و مدیریت گام برداشت چرا که نداشتن برنامه می تواند سرانجام طالقان را به سرنوشت بسیاری از شهرستان‌های گردشگری کشور که با نابه سامانی روبه رو شده اند دچار کند.

این مقام مسئول همچنین از جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در طالقان سخن به میان آورد و گفت: باید شرایطی را فراهم کرد که سرمایه گذاران با اطمینان خاطر به سرمایه گذاری در این شهرستان اقدام کنند چرا که دولت توانایی تخصیص اعتبار برای تحقق همه اهداف شهرستان را ندارد و بخش خصوصی می تواند همانند دستی توانا دولت را برای توسعه هرچه بیشتر این شهرستان و ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان طالقانی یاری کند.

وی در پایان گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته گازرسانی به شهرستان طالقان تا پایان سال جاری انجام می شود و همچنین برای تکمیل راه اصلی طالقان نیز مبلغ 20 میلیارد ریال در نظر گرفته خواهد شد.

لازم به ذکر است در ادامه سفر یک روزه استاندار البرز و هیات همراه به طالقان مردم این شهرستان با حضور در مسجد جامع با استاندار دیداری داشته و به بیان مشکلات خود پرداختند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *