شنبه، ۱۸ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۷

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل هدف از برگزاری هفته فرهنگ رضوی را عطر افشانی بوی فرهنگ رضوی در چهار گوشه میهن…

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل هدف از برگزاری هفته فرهنگ رضوی را عطر افشانی بوی فرهنگ رضوی در چهار گوشه میهن اسلامی اعلام کرد و گفت: همه برنامه‌های فرهنگ رضوی با رنگ و بوی اسلامی و مذهبی و بر مدار کلمه توحیدی لااِلهَ اِلاَّ اللّه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سید ناصر اسحاقی، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل، هدف از برگزاری هفته فرهنگ رضوی را عطرافشانی بوی فرهنگ رضوی در چهار گوشه میهن اسلامی اعلام کرد و گفت: اساس جشنواره بین المللی امام رضا(ع) و هفته‌های فرهنگ رضوی به خاطر افتخار میزبانی آقا علی ابن موسی الرضا(علیهم السلام) در کشورمان است.

وی استقبال مردم ایران اسلامی نسبت به برنامه اجتماعی، فرهنگی، دینی را بسیار ارزنده و قابل تمجید دانست و تصریح کرد: همه مردم مسلمان و متدین ایران اسلامی در همه عرصه‌های زندگی اجتماعی، فرهنگی و دینی خود با سبک زندگی اهل بیت(علیهم السلام) آشنا هستند و سعی می‌کنند خودشان را با سیره و روش زندگانی امامان معصوم تطبیق دهند.

اسحاقی، همچنین برنامه‌های فرهنگی هنری که در چهارچوب هفته فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود را نشات گرفته از اصالت‌های دینی و اعتقادی مردم عنوان کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی هنری هفته فرهنگ رضوی متناسب با فرهنگ اسلامی و ایرانی تدوین شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، در تاثیرگذاری برنامه‌های هفته فرهنگ رضوی برای مقابله با هجمه‌های فرهنگی دشمنان اسلام، گفت: این برنامه‌ها با هدف آشناسازی جامعه با فرهنگ جاری و ساری ایرانی در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان طراحی شده است.

دبیر سومین دوره هفته فرهنگ رضوی استان اردبیل، با بیان حدیث مشهور سلسلة الذهب از قول امام رضا(علیهم السلام)، گفت: همه برنامه‌های فرهنگ رضوی با رنگ و بوی اسلامی و مذهبی و بر مدار کلمه توحیدی لااِلهَ اِلاَّ اللّه است و ما هر چقدر در جامعه برنامه‌های فرهنگی هنری، اجتماعی و اقتصادی بر اساس کلمه توحید و اعتقاد توحیدی تدوین کنیم به همان مقدار از فرهنگ اهل بیت(علیهم السلام) و ایران اسلامی دفاع کرده‌ایم.

اسحاقی، برنامه‌های فرهنگ رضوی را قلعه مستحکمی در برابر هجمه‌های ضد اسلامی دشمنان دانست و گفت: پدیده تهاجم فرهنگی یک پدیده غیر قابل انکار است به همان میزان تنظیم موضوعات برنامه فرهنگی بر مدار توحید و کلمه لااِلهَ اِلاَّ اللّه برای مسئولان اجتناب ناپذیر است.

وی با اشاره به ضرورت همسازی برنامه‌های هفته فرهنگ رضوی با سبک زندگی اسلامی در جامعه، گفت: سبک زندگی جامعه دینی ویژگی‌ها و لوازم خاص خود را دارد و ما در بیانیه مکتوب انقلاب اسلامی به همه دنیا اعلام کرده‌ایم که ایران یک کشور اسلامی است و همه قوانین و برنامه‌های این کشور الهام گرفته از مکتب اسلام است و بعد از 36 سال همچنان بر این مواضع پافشاری می‌کنیم و لازمه ماندن بر این آرمان آوردن محتوا و سبک زندگی دینی در رفتارها، آداب و زندگی روزمره مردم است.

این مقام مسئول، مردم را پشتیبان قانون اساسی و انقلاب عنوان کرد و یادآور شد: جامعه ایران در همه مقطع حساس انقلاب را همراهی کرده‌اند و تدوین و تشریح سبک زندگی رضوی بر اساس آموزه‌های رضوی در واقع جامه عمل پوشاندن به بیانیه جهانی اول انقلاب است.

اسحاقی، مردم را موضع دار و موضع بان دینی کشور معرفی کرد و افزود: علاقمندان اهل بیت(علیهم السلام) بر اساس سیره معصومین دینی نظام تربیتی و فرهنگی خودشان را بنا می‌کنند و این جشنواره‌ها در عرصه پرداختن به مبانی نظری و استحصال سبک و سیره زندگی دینی می تواند نقش موثری ایفا کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پایان با اشاره به برنامه‌های سال آینده در حوزه فرهنگ رضوی گفت: استان اردبیل در برگزاری دوازده دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، جشنواره موضوعی مدیحه سرایی، چاووشی خوانی، ابتهال و تواشیح رضوی را عهده دار بوده است که از سال آینده و براساس مصوبه شورای سیاستگذاری بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، جشنواره موضوعی اردبیل در حوزه رضوی در رشته‌ها و گرایش‌های هنری مانند عکس، خوشنویسی، آواها و نواهای رضوی خواهد بود. ضمن آنکه کنگره بزرگداشت امام زاده صالح(ع) در حوزه پژوهشی هم در اردبیل برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.