چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، مرحله مقدماتی بیستمین دوره رقابتهای فوتبال جام جهانی 2014 برزیل، طی 3 روز پایانی هفته جاری با برگزاری 10…

به گزارش خبرنگار مهر، مرحله مقدماتی بیستمین دوره رقابتهای فوتبال جام جهانی 2014 برزیل، طی 3 روز پایانی هفته جاری با برگزاری 10 دیدار بصورت رسمی خاتمه یافته و چهره 16 تیم صعود کننده به مرحله یک‌هشتم نهایی این جام مشخص می‌شود که در زیر به مرور این دیدارها می‌پردازیم.

گروه C:
صعود کلمبیا به مرحله بعدی در گروه C قطعی شده ولی هنوز سه تیم ساحل عاج، ژاپن و یونان از شانس صعود برخوردار هستند. در این بین بامداد چهارشنبه ژاپن در دیداری سرنوشت‌ساز ابتدا باید برابر تیم صعود کرده کلمبیا به پیروزی برسد که رسیدن به این موفقیت بسیار سخت است. سپس باید منتظر شکست ساحل عاج یا تساوی بدون گل آنها برابر یونانی باشد که خودش برای صعود به فکر شکست حریف آفریقایی است. در این گروه شانس ساحل عاج برای رسیدن به مرحله یک‌هشتم نهایی بیش از دو تیم دیگر است.

برنامه این دیدارها بدین شرح است:
چهارشنبه – 04/04/93
* ژاپن – کلمبیا، ساعت 00:30، ورزشگاه پانتانال شهر سویابا
* یونان – ساحل عاج، ساعت 00:30، ورزشگاه کاستلائو شهر فورتاله‌زا

جدول رده‌بندی گروه C

گروه F:
در گروه F و پس از صعود آرژانتین و حذف بوسنی، دو تیم نیجریه و ایران همچنان به صعود امیدوار هستند. اگر نیجریه موفق شود از آرژانتین امتیاز بگیرد، نتیجه دیدار ایران و بوسنی دیگر اهمیتی ندارد اما شکست نیجریه با بیش از یک گل و پیروزی ایران با هر نتیجه‌ای باعث صعود شاگردان کارلوس کی‌روش خواهد شد.

البته اگر نیجریه با یک گل ببازد و ایران با یک گل بوسنی را شکست دهد، تکلیف صعود ایران و نیجریه با قرعه‌کشی مشخص می‌شود اما امیدوارم شرایط طوری رقم بخورد که ایران به عنوان تیم دوم این گروه به مرحله بعدی صعود کرند.

برنامه این دیدارها بدین شرح است:
چهارشنبه – 04/04/93
* آرژانتین – نیجریه، ساعت 20:30، ورزشگاه بیرا-ریو شهر پورتو آلگره
* ایران – بوسنی و هرزگوین، ساعت 20:30، ورزشگاه فونته نووا شهر سالوادور

جدول رده‌بندی گروه F

گروه E:
در این گروه هر چهار تیم می‌توانند صعود کنند که شانس فرانسه بیشتر و شانس هندوراس کمتر از همه است. پس از دو پیروزی قاطعانه برابر هندوراس و سوئیس، فرانسه برای صعود به مرحله دوم مسابقات جام جهانی، در بازی‌ بامداد پنجشنبه باید از اکوادور امتیاز بگیرد.

البته آنها تنها در صورت شکست با اختلاف بیش از 3 گل مقابل اکوادور و پیروزی بیش از 5 گل سوئیس برابر هندوراس از گردونه مسابقات کنار می‌روند که احتمال رقم خوردن این نتایج بسیار اندک است. در این شرایط می‌توان گفت در دیدارهای روز پایانی گروه E تیم‌های اکوادور، سوئیس و حتی هندوراس برای صعود به عنوان تیم دوم این گروه به میدان می‌روند.

در این بین اکوادور باید با فرانسه بازی کند و در صورت پیروزی با 4 گل مقابل این تیم اروپایی، به عنوان تیم اول این گروه راهی مرحله بعدی خواهد شد. البته اکوادوری‌ها با کسب پیروزی در این مسابقه هم به صعود امیدوار نخواهند بود  زیراباید منتظر نتیجه سوئیس با هندوراس باشند. سوئیس در صورت توقف اکوادور، با پیروزی مقابل هندوراس راهی مرحله بعد می‌شود و با شکست اکوادور، با یک تساوی به مرحله یک‌هشتم خواهد رسید. هندوراس هم در صورت شکست اکوادور با بیش از دو گل و برتری مقابل سوئیس راهی مرحله بعدی می‌شود.

برنامه این دیدارها بدین شرح است:
پنجشنبه – 05/04/93
* هندوراس – سوئیس، ساعت 00:30، ورزشگاه آمازونیا شهر مانائوس
* اکوادور – فرانسه، ساعت 00:30، ورزشگاه ماراکانا شهر ریودوژانیرو

جدول رده‌بندی گروه E

گروه G:
پرتغال که جام را با شکست سنگین برابر آلمان آغاز و تا آستانه باخت مقابل آمریکا و حذف زودهنگام از جام پیش رفت، پنجشنبه شب برابر غنا صف آرایی می‌کند. برنده این بازی شانس صعود به مرحله دوم را دارد، به همین دلیل کار پرتغال برای صعود بسیار سخت است.

البته اگر بازی آلمان و آمریکا برنده نداشته باشد، نتیجه بازی پرتغال و غنا اهمیتی ندارد اما اگر آلمان یا آمریکا ببرند، برنده دیدار پرتغال و غنا شانس صعود به مرحله بعد را دارد. تساوی در بازی غنا و پرتغال، یعنی صعود آلمان و آمریکا.

برنامه این دیدارها بدین شرح است:
پنجشنبه – 05/04/93
* آمریکا – آلمان، ساعت 20:30، ورزشگاه پرنامبوچو شهر رسیف
* پرتغال – غنا، ساعت 20:30، ورزشگاه ناسیونال مانه‌ گارینشا شهر برازیلیا

جدول رده‌بندی گروه G

آخرین دیدارهای مرحله مقدماتی جام بیستم در گروه H برگزار می‌شود، جایی که بلژیک صعود کرده، برابر کره‌جنوبی صف آرایی می‌کند و الجزایر به مصاف روسیه می‌رود. بلژیک اگر جوانمردانه بازی کرده و کره‌جنوبی را ببرد یا متوقف کند، این تیم آسیایی حذف می‌شود و برنده دیدار الجزایر و روسیه به مرحله دوم می‌رود اما اگر ببازد، باز هم کره برای صعود باید منتظر نتیجه دیگر بازی گروه باشد.

الجزایر هم تنها با بردن روسیه صعودش بدون اما و اگر است ولی در صورت تساوی، باید منتظر نتیجه دیدار کره با بلژیک بماند و اگر ببازد و کره هم نتیجه نگیرد، روسیه به عنوان تیم دوم گروه به جمع 16 تیم برتر جام خواهد رسید.

گروه H:
جمعه – 06/04/93
* کره‌جنوبی – بلژیک، ساعت 00:30، ورزشگاه سائوپائولو شهر سائوپائولو
* الجزایر – روسیه، ساعت 00:30، ورزشگاه بایکسادا شهر کوریتیبا

جدول رده‌بندی گروه H

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.