سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۲

به گزارش خبرگزاری مهر، در اين برنامه‌ي فرهنگي، استاد احمدی‌شاهرختی، استاد ربانی‌نسب و استاد روسلی‌ملک، اقدام به سخنراني در بيان فضيلت و جايگاه…

به گزارش خبرگزاری مهر، در اين برنامه‌ي فرهنگي، استاد احمدی‌شاهرختی، استاد ربانی‌نسب و استاد روسلی‌ملک، اقدام به سخنراني در بيان فضيلت و جايگاه ماه رمضان كردند.

در ابتداي اين مراسم، احمدی‌شاهرختي اظهار كرد: ماه مبارک رمضان، فرصت مناسبی است که معنویات و معرفت خود را بالا بریم و به اوج برسانیم. همه چیز در این ماه مبارک فراهم شده است و فقط کافی است که بخواهیم به آن برسیم. دعا و قرآن خواندن که نورانیت را ایجاد می‌کند، در این ماه تأکید شده است؛ ولی به نظر می‌رسد، مهم‌تر از آن وجود دارد و آن درک و فهم آنچه که خوانده‌ایم و سپس به آن جامه‌ي عمل بپوشانیم.

این استاد قرآن كشورمان ادامه داد: جنبه‌ معرفتی ما هم باید در حدی باشد که هر کدام از ما نقشی در ترویج مکتب اهل بیت (ع) داشته باشیم. این مسئولیت سنگینی است که بدون مجهز كردن خود به اسلحه‌ مورد نياز، که همان علم و معرفت به آموزه‌های عالی اهل بیت پیامبر (ص) است، امکان انجام چنین مأموریتی وجود نخواهد داشت.

وي همچنين با اشاره به فلسفه‌ دعا در مكتب اهل بيت (ع) بيان كرد: ما نسبت به معارف و تعالیم باارزش اهل بیت(ع) باید هر روز پیشرفت داشته باشیم؛ راه‌های سختی برای رسیدن به آن وجود ندارد، کافی است که از قرآن و دعاهای پربار اهل بیت (ع) بهره ببریم. بنابراین، صرف خواندن آن، هدف نهایی نیست؛ بلکه مقدمه‌ای است برای هدف بالا و اگر از معارف و تعالیم قرآنی و آموزه‌های اهل بیت (ع) اعم از دعا و غیره حداکثر بهره را ببریم، تا اینجا به اوج خواهیم رسید.

سپس ربانی‌نسب، ديگر استاد قرآني حاضر در جلسه در سخناني به تبیین یک روایت از پیامبر اسلام (ص)  در خصوص اینکه قلب‌ها مانند آهن زنگ می‌خورد، پرداخت و گفت: براي از بین بردن زنگار قلب بايد به ذکر موت و تلاوت قرآن پرداخت.

سخنران پایانی این برنامه نيز روسلی‌ملک، بود که وي رمضان را به خدا، پیامبر (ص) و ائمه (ع) ربط داد و در ادامه هم بحث‌های مفيدي با استناد به آیات و روایات درباره‌ نقش و حقیقت قرآن، جایگاه اهل بیت (ع) در کنار قرآن و وظایف ما به ویژه در ماه رمضان در برابر قرآن که مهم‌ترین آن عهد بستن به قرآن در شب‌های قدر است، مطرح كرد.

جلسه‌ پرسش و پاسخ، آخرين بخش از اين برنامه‌ بود كه تا زمان اقامه‌ نماز جماعت ظهر ادامه يافت.

هفته قرآنی ايران در تایلند برگزار مي شود

هفته قرآنی ايران با عنوان” قرآن؛ کتاب هدایت و بیداری و جلوه های والای هنر الهی “به همت رايزني فرهنگي كشورمان در بانكوك برگزار مي شود.

به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در تایلند هفته قرآنی ايران با عنوان” قرآن؛ کتاب هدایت و بیداری و جلوه های والای هنر الهی ” با حضور  گروه قرآنی و تواشیح “سلام” اعزامي از اصفهان برگزار مي شود.

علاوه بر گروه قرآنی و تواشیح ، نمایشگاه و کارگاه های هنری و با حضور یکی از هنرمندان برجسته رشته خوشنویسی قرآنی و تذهیب کشورمان به نام استاد مهدی ایرانی برگزار خواهد نمود.

برنامه های این هفته قرآنی  ايران ابتدا با حضور گروه قرآنی و تواشیح “سلام” و همزمان با شب ولادت سومین آفتاب آسمان ولایت و امامت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در کشور تایلند، آغاز خواهد شد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.