جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۱۹

دکتر ˈحسن موحدیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت در بیمارستان امام…

دکتر ˈحسن موحدیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اجرای برنامه تحول نظام سلامت در بیمارستان امام سجاد (ع) سیریک از نیمه اردیبهشت ماه، اظهار داشت: پیش از اجرای این برنامه مردم مشکلات بسیاری در پرداخت هزینه های درمان و تهیه اقلام مورد نیاز پزشکی برای بیماران خود داشتند.

وی افزود: اما امروز با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به بخش بهداشت و درمان، شاهد کاهش مشکلات مردم در بخش بهداشت و درمان و رضایت هر چه بیشتر بیماران هستیم.

موحدی از استقبال مادران برای انجام زایمان طبیعی با اجرایی شدن این برنامه، گفت: یکی از بسته های حمایتی برنامه تحول نظام سلامت، انجام زایمان طبیعی به صورت رایگان است که این مساله موجب استقبال مادران از این نوع زایمان شده است.

برنامه تحول نظام سلامت از نیمه اردیبهشت ماه همزمان با سراسر کشور در بیمارستان های دولتی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اجرا شده است.

هرمزگان دارای 17 بیمارستان دولتی با یک هزارو 150 تخت فعال است.

انجام زایمان طبیعی، فیزیوتراپی، آنژیوگرافی به صورت رایگان ، کاهش هزینه های درمانی تا سقف 10 درصد با بیمه پایه شهری و پنج درصد با بیمه پایه روستایی در بیمارستاهای دولتی از جمله بسته های حمایتی برنامه تحول نظام سلامت است.

شهرستان سیریک در 170 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان قرار دارد. ک/3

7198/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.