برنامه دولت برای خروج از رکود

معاون اول رییس جمهوری از دستگاه های اقتصادی خواست، ضمن بازبینی و بررسی مجدد پیش نویس برنامه حمایت از تولید، جلساتی فشرده و مستمر برگزار کنند و حداکثر تا پایان تیرماه برنامه ای منسجم، دقیق و عملیاتی برای رونق بخشیدن به تولید و خروج از شرایط رکود ارایه دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر روزشنبه در جلسه بررسی پیش نویس برنامه حمایت از تولید، سرمایه گذاری و ارتقاء نظام مالی کشور با اشاره به سیاستگذاری های دولت در جهت کاهش تورم و نتایج مثبت این سیاستگذاری ها افزود: موضوعی که پس از تورم در دستور کار دولت قرار گرفته، یافتن راهکارهای عملیاتی برای خروج از شرایط رکود است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه امروز در اکثر جلسات اقتصادی و نشست هایی که با صنعت گران و تولیدکنندگان برگزار می شود، دغدغه اصلی موانع پیش روی تولید و کسب و کار است، گفت: باید راهکارهایی اثرگذار برای رفع این مشکلات پیدا کنیم چرا که برنامه ریزی برای خروج از رکود به معنای رونق بخشیدن به تولید و ایجاد فرصتهای شغلی است.

جهانگیری خاطرنشان کرد: دولت در نظر دارد در گام نخست مشکلات واحدهای تولیدی که فعالیت آنها با مشکل مواجه شده را برطرف کرده و پس از آن برای ایجاد واحدهای تولیدی جدید برنامه ریزی کند.

در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نفت، نیرو، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، رییس کل بانک مرکزی، دبیر هیات دولت، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی و مشاور اقتصادی رییس جمهور نیز حضور داشتند گزارشی از پیش نویس برنامه حمایت از تولید که در جلسات مختلف توسط دستگاه های اجرایی مرتبط تدوین شده بود ارایه شد.

در این نشست پس از بحث و تبادل نظر در خصوص بخش های مختلف این پیش نویس، مقرر شد در جلسات مشترک دستگاه های اقتصادی، این برنامه بازبینی شده و در پایان تیرماه به شکل یک برنامه منسجم و عملیاتی ارایه گردد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*