یکشنبه، ۰۹ شهریور ۹۳ - ۱۲:۴۳

به گزارش میهن پست – مقامات ناسا اعلام کرده‌اند این آژانس مصمم به ساخت بزرگ‌ترین موشک جهان جهت اعزام انسان به مریخ است.علی‌رغم…

به گزارش میهن پست – مقامات ناسا اعلام کرده‌اند این آژانس مصمم به ساخت بزرگ‌ترین موشک جهان جهت اعزام انسان به مریخ است.علی‌رغم نگرانی‌های موجود درباره توانایی تامین بودجه این پروژه توسط آژانس فضایی، مقامات ناسا اعلام کرده‌اند آن‌ها بازبینی «سیستم پرتاب فضایی» (SLS) را تکمیل کرده‌اند.

ارتفاع این موشک به ۱۱۷ متری خواهد رسید و وزن آن ۲۹۴۸ تن خواهد بود.

ساخت بزرگ‌ترین موشک جهان

ساخت بزرگ‌ترین موشک جهان

در نخستین آزمایش، موشک برای حمل محموله با وزن ۷۷ تنی پیکربندی می‌شود و فضاپیمای بدون خدمه اوریون را فراتر از مدار پایین زمین خواهد برد. اما در قدرتمندترین پیکربندی‌اش، موشک مزبور توانایی بالابردن ۱۴۳ تن را خواهد داشت و این قابلیت اجرای ماموریت‌های فضایی به منظومه شمسی مانند رفتن به یک سیارک و مریخ را ممکن خواهد ساخت.

ساخت بزرگ‌ترین موشک جهان

ساخت بزرگ‌ترین موشک جهان

نخستین برنامه پرتاب این سامانه در نوامبر سال ۲۰۱۸ صورت می‌گیرد و گفته می‌شود این ابرموشک به اندازه‌ای صدای بلند تولید می‌کند که می‌تواند هنگام پرتاب به ساختمان‌های مجاور آسیب وارد کند.

ساخت بزرگ‌ترین موشک جهان

ساخت بزرگ‌ترین موشک جهان

ناسا نسخه‌های کوچکی از موشک مزبور را آزمایش کرده و مدل با اندازه پنج‌ درصدی موشک اصلی نیز برای آزمایش میزان اثرگذاری امواج صوتی با فرکانس بالا و پایین بر روی موشک هنگام پرتاب آزمایش می‌شود.

داده‌های جمع‌آوری‌شده از این آزمایش‌ها برای تصحیح طراحی سیستم سرکوب صوتی موشک به کار خواهد رفت.

منبع:tallgeorge

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.