شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۴۵

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام مسعود صفی یاری روز شنبه در آستانه سالگرد تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع خبرنگاران در سنندج…

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام مسعود صفی یاری روز شنبه در آستانه سالگرد تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع خبرنگاران در سنندج افزود: برنامه ها و کلاس های اوقات فراغت تابستان سازمان در دو بخش بوستان معرفت و هسته های فرهنگی جوان برگزار شده و این فعالیت ها تا 10 شهریور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه 57 پایگاه بوستان معرفت و 15 پایگاه هسته فرهنگی جوان در سطح استان دایر خواهد شد گفت: پایگاه های تابستانی بوستان معرفت ویژه دانش آموزان 9 تا 15 سال و پایگاه های تابستانی هسته های فرهنگی جوان نیز ویژه رده های سنی 15 تا 25 سال است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اظهار کرد: با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با آغاز فعالیت های اوقات فراغت، مبنای برنامه ها در دو رشته اصلی قرآن و احکام شرعی است و شرکت کنندگان در زمینه های مباحث قرآنی آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه در زمینه مباحث قرآنی مورد نظر پایگاه های اوقات فراغت امسال تفسیر و حفظ جزء 29 برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است گفت: در رشته احکام شرعی نیز مباحث براساس نیاز دانش آموزان و جوانان مطرح خواهد شد.

به گفته وی در برنامه های اوقات فراغت امسال علاوه بر مباحث قرآنی و احکام شرعی، برنامه های مختلف فرهنگی، تربیتی، پرورشی و غیره نیز برای شرکت کنندگان برگزار می شود.

حجت الاسلام صفی یاری اظهار کرد: در پایگاه های تابستانی هسته های فرهنگی جوان، هر هسته موظف به انجام یک کار پژوهشی است و پس از پایان دوره، سه پژوهش به عنوان پژوهش برتر معرفی و تجلیل خواهند شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اول تیر سالگرد تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ و اطلاع رسانی گفت: به مناسبت سالگرد تاسیس سازمان، مجتمع فرهنگی نور بیجار با حضور معاون فرهنگی و مدیرکل برنامه ریزی و فناوری سازمان تبلیغات اسلامی کشور و جمعی از مسوولان استانی افتتاح می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با بیان اینکه این مجتمع در زمینی به مساحت هزار و 240 متر مربع ساخته شده است افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در آینده ای نزدیک مجتمع های نور در شهرستان های سروآباد، مریوان و سقز نیز افتتاح خواهد شد.

وی رونمایی از چند کتاب در زمینه های مختلف حجاب و عفاف، اشعار مربوط به دوران دفاع مقدس، مجموعه اشعار مربوط به همایش های حدیث باب عشق و غیره را از دیگر برنامه های سازمان به مناسبت روز تبلیغ و اطلاع رسانی عنوان کرد.ک/2

7348/533: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.